Порошенкові 15 хвилин не віддавали паспорт. У зону прикордонного контролю приїхало ГБР

П’ятому президенту Петру Порошенку 15 хвилин не віддавали паспорт на прикордонному контролі в аеропорту Жуляни, там були присутні слідчі Держбюро розслідувань. Це було видно на трансляції нардепа Євросолідарності Олексія Гончаренка і самого Порошенка у Facebook.
На трансляції люди у костюмах представилися слідчими ГБР і казали, що хочуть вручити повістку до суду Порошенка. Його адвокат Ігор Головань вимагав протоколу процесуальної дії.

Тим часом п’ятий президент стояв біля вікна прикордонного контролю і чекав, поки йому повернуть паспорт. Приблизно за 15 хвилин документ повернули.

Після проходу контролю Порошенко заявив журналістам, що правоохоронці “встановлювали його особистість” і “намагалися не пустити в Україну”. Він вважає інцидент тиском на опозицію та подякував журналістам, які летіли разом із ним.

Зараз п’ятий президент уже виступає перед своїми прихильниками, які зібралися біля будівлі аеропорту. Трансляція – тут.

Після інциденту представник ГБР на брифінгу заявила, що слідчі намагалися вручити повістку Порошенка на 11:00 у Печерський суд, який обиратиме йому запобіжний захід.

Вона стверджує, що політик відмовився від отримання, а оточуючі люди застосовували фізичний тиск. За її словами, адвокати Порошенка запевнили, що отримають усі документи, проте після прикордонного контролю цього не зробили. У ГБР запевняють, що зі свого боку все робили законно.