Сенатор: Україна може стати для Росії новим Афганістаном, якщо РФ піде на ескалацію

Росія зробить історичну помилку, якщо піде на нову ескалацію в Україні, це може стати для РФ новим Афганістаном. Таку заяву на тлі погрози нового вторгнення РФ в ефірі CNN зробив Кріс Мерфі – сенатор-демократ, голова підкомітету Сенату США з міжнародних відносин на Близькому Сході, у Південній та Центральній Азії та боротьбі з тероризмом, передає прес-служба політика. >
Мерфі вважає, що особисту дипломатію замінити нічим, і тому сподівається на позитивний результат завтрашніх переговорів президентів США Джо Байдена та Росії Володимира Путіна. Однак, якщо Росія вирішить “рухатися далі”, то здійснить “помилку історичного масштабу”, вважає Мерфі.

“Україна може стати новим Афганістаном для Росії, якщо вона вирішить рухатися далі. Від нас у Конгресі залежить, чи будемо ми з Україною дипломатичними, політичними та військовими партнерами”, – сказав він.

Мерфі зазначив, що на розгляді Сенату знаходиться поправка, яка різко збільшила б виділення Україні летальної військової допомоги. Проте для її прийняття необхідно переконати в реальності загрози сенаторів-республіканців, які, за словами Мерфі, блокують її розгляд.