Шмигаль хоче більше солдатів НАТО в Україні, кораблів у Чорному морі, літаків біля кордонів РФ

Прем’єр-міністр Деніс Шмигаль закликав НАТО до постійної присутності в Чорному морі, збільшення розвідувальних польотів біля кордонів Росії та розширення навчальних військових місій Альянсу в Україні.
“Забезпечення постійної присутності морських кораблів НАТО в Чорному морі було б дуже сильним сигналом… Так само дуже сильним сигналом буде збільшення кількості розвідувальних польотів уздовж кордону Росії, зокрема в Чорному та Балтійському морях”, – сказав він.

Ще одним “дуже потужним сигналом” Шмигаль назвав розширення військових навчальних місій НАТО в Україні. За його словами, було б корисно збільшити як чисельність, так і регулярність тренувань із військовими НАТО в Україні.

Прем’єр-міністр сказав, що українська сторона згодна з оцінками американської розвідки: біля кордонів України з Росією та Білоруссю, а також на тимчасово окупованих територіях знаходяться близько 100 російських військових.

На думку Шмигаля, Росія має намір не лише завадити зближенню України з ЄС та НАТО, а й дестабілізувати країни Альянсу та Євросоюзу загалом, для чого, зокрема, обмежує експорт газу.