Ситуація на кордоні потребує. Кулеба зустрічається з керівництвом НАТО та міністрами країн ЄС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба перебуває в Брюсселі: з раннього ранку у нього проходять зустрічі та консультації з чиновниками та функціонерами як ЄС, так і НАТО. За словами глави МЗС у Facebook, такий щільний графік – через напружену ситуацію навколо України.
“Ситуація безпеки вимагає такої кількості переговорів. Саме така висока дипломатична активність допомогла знизити напругу навесні 2021 року”, – нагадав він.

За день Кулеба проведе вісім переговорів.

Серед них – зустріч з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та його помічником з розвідки, міністрами закордонних справ країн ЄС, міністрами Асоційованого тріо та міністрами “нормандського” формату (ФРН і Франція; без представника країни-окупанта Росії), а також засідання глав МЗС ЄС та Східного партнерства.

“Продовжуємо працювати над зміцненням безпеки України з нашими європейськими партнерами. <…> Ми працюємо з партнерами для мінімізації ризиків та протидії загрозам з боку РФ”, – описав він ціль сьогоднішнього візиту до столиці ЄС.

>

Мета зустрічі з Жан-Івом Ле Дріаном(глава МЗС Франції) та Хайко Маасом(глава МЗС ФРН) – активізація роботи в нормандському форматі. “Росія гальмує переговорний процес, уникаючи зустрічей. Але ми наполягаємо на поновленні роботи “Нормандії” без попередніх умов”, – підсумував Кулеба.