У Німеччині заговорили про передачу Україні танків Leopard 2

Через збої “кругової” схеми постачання озброєнь Україні, яка не виправдала надій, глава комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман запропонувала уряду Німеччини безпосередньо передати Збройним Силам України німецькі основні танки. Про це пише Sueddeutsche Zeitung.
Політик визнала, що східноєвропейські союзники Німеччини не змогли так швидко, як очікувалося, знайти заміну своїм постачанням зброї в Україну (“ми можемо передавати [заміну] тільки крупинками”).

“Якщо це проблематично для партнерів, ми маємо припинити Ringtausch і доставити безпосередньо в Україну, можливо, також Leopard 2. Часу мало”, – сказала Штрак-Циммерман.

Вона вказала – на противагу частині інших політиків та чиновників ФРН – що у бундесверу “достатньо” також і бронетранспортерів Marder та бойових машин піхоти Fuchs, щоб передати їх безпосередньо, і що промисловість “замінить їх протягом року”.

Крім Штрак-Циммерманн, за пряме постачання танків для ЗСУ виступила і віце-президент Бундестагу Катрін Герінг-Екардт від Зелених. Молоді ліберали також розкритикували “кругову” схему.

“Уряд має підтримати свою чітко викладену позицію, що Росія не повинна виграти цю війну, чіткими діями. На наш погляд, це також включає пряме постачання Україні значно важчих озброєнь”, – заявила голова молодіжного руху ВДП Франциска Брандманн.

Найсучаснішою модернізацією німецького ОБТ є Leopard 2А7.