У Раду проходять сім партій, Євросолідарність та Слуга Народу йдуть врівень: опитування КМІС

У новому рейтингу парламентських партій лідирують Європейська солідарність і слуга народу, різниця між їхніми результатами, як зазначено в прес-релізі, “в рамках статистичної похибки”. На третьому місці з великим відривом – Батьківщина. Директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто повідомив, що КМІС був і виконавцем, і замовником дослідження.
Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю. Соціологи наголошують, що метод дослідження впливає на результати. У КМІС заявляють, що респонденти, опитані по телефону, “заможніші, мають дещо вищий рівень освіти і активніші”, ніж респонденти, опитані особисто.

Серед тих, хто має намір голосувати та визначився з вибором, соціологи отримали такі результати (у дужках – дані опитування КМІС на кінець листопада, проведеного також методомтелефонного опитування):

  1. Європейська солідарність – 19,8% (17,1%);
  2. Слуга народу – 18,4%  (15%);
  3. Батьківщина – 9,1% (13,3%);
  4. ОПЗЖ – 9,0% (9,2%);
  5. Сила та честь – 7,0%  (6,7%);
  6. Радикальна партія – 5,2% (5,4%);
  7. Українська стратегія Гройсмана – 5,1% (5,7%).

Інші партії не набирають 5% голосів, необхідних для отримання місць у парламенті. Шанси потрапити до Ради є у “Розумної політики” Дмитра Разумкова (4,8%, у попередньому опитуванні – 9,9%).

Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю з 3 по 11 грудня 2021 року  серед 2000 повнолітніх по всій Україні, крім окупованих територій. Статистична похибка – не більше 2,1% для показників близько 25%, не більше 1,5% для показників близько 10% та не більше 1,1% для показників близько 5%.