В Італії за запитом Росії заарештовано українського режисера Лавренчука. РФ хоче екстрадиції

Українського театрального режисера, номінанта Шевченківської премії, колишнього головного режисера Одеського театру опери та балету, ректора Першої української школи театру та кіно Євгена Лавренчука затримано в Італії на запит Росії про його екстрадицію до РФ. Про це повідомляється у нещодавно створеній Facebook-групі Free Eugene Lavrenchuk.
Як зазначається, росіяни заявляють, що Лавренчук, перебуваючи на території Росії вісім років тому, нібито вчинив кримінальне порушення.

В Італії його затримали ще 17 грудня, але лише зараз родина та близьке оточення режисера дали згоду повідомити про це громадськість. Вони розуміють, що справа сфабрикована.

Повідомляється, що Лавренчук поки не має доступу до телефону та соцмереж, від його імені пише друг сім’ї Маріанна Гвідічі-Палій.

Вона розповіла, що італійська сторона вивчає запит із Росії. Деталі справи поки що не розголошуються, але відомо, що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він нібито вчинив на території РФ. Чому його затримали саме зараз і чому досі немає конкретних документів у цій справі невідомо.

Міністерство закордонних справ у коментарі повідомило, що генконсульство України в Неаполі надає Лавренчуку консульську допомогу. За сприяння генконсульства йому було надано адвоката.

За інформацією МЗС, суд Неаполя обрав українцю запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту.

“Нині консули та адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями для з’ясування всіх причин затримання Євгена Лавренчука та захисту його законних інтересів”, – йдеться у коментарі МЗС.

Як зазначається, 31 грудня режисера відвідав консул.

“Умови його утримання під вартою прийнятні, стан здоров’я задовільний”, – повідомили в міністерстві та додали, що консули підтримують зв’язок з адміністрацією пенітенціарної установи та рідними Лавренчука та тримають справу на особливому контролі.