Виженуть з Ради? Арахамія і Разумков посварилися про депутатський мандат екс-спікера

У народного депутата Дмитра Разумкова, якого 7 жовтня позбавили посади спікера Верховної Ради, можуть ще й мандат відібрати.
Від відповіді на відповідне питання кілька разів ухилявся під час ток-шоу Свобода слова Савіка Шустера на телеканалі “Україна” глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. Однак в остаточному підсумку все ж видав, за яких умов у Разумкова відберуть мандат.

Перепалка

“Ви будете мандат у мене забирати? Ви особисто”, – запитав Разумков однопартійця.

“Я не забираю у вас мандат. Все буде залежати від того, яке у вас буде політичне майбутнє. Якщо ви прийшли з” Слугою народу “, а потім …” – відповів, посміхаючись, Арахамія, натякаючи на можливість створення Разумковим своєї політичної партії.

Питання про формування Разумковим партії також піднімалося кілька разів, проте Дмитро Олександрович також зберіг інтригу.

Як розвивалися події

  • 7 жовтня Верховна Рада відправила у відставку Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. За його відставку проголосували 284 народних депутата.
  • 4 жовтня “слуги народу” подали в парламент підписні листи приблизно з 200 підписами народних депутатів, запустивши процедуру зняття Разумкова з посади.
  • “Слуги народу” хотіли зняти спікера минулого тижня, але Разумков заявив, що буде йти строго за регламентом, з дотриманням всіх процедур.
  • 8 жовтня Верховна Рада призначила новим спікером Руслана Стефанчук, який до цього обіймав посаду першого віце-спікера.
  • А ось голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко поки підвищення не отримав – парламент завершив засідання, так і не проголосувавши за призначення нового віце-спікера.