Зеленський назвав національну мрію українців

Президент України в ексклюзивній колонці для поділився думками про українську національну мрію і про те, як її досягти.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що національна мрія українців – це мати спокій і комфорт в своєму будинку, а відповідно, і в своїй країні .

Так, Володимир Зеленський відзначає, що проголошення незалежності надало українцям ті можливості, яких наш народ був позбавлений протягом тривалого часу.

” Перш за все мова про наш неодноразово доведений гідність, про відчуття себе сучасною нацією, про величезні можливості для конкуренції на глобальних ринках. А також про один з найцікавіших досягнень сучасності – вільних подорожах по світу, які дозволяють національним культурам набагато тісніше взаємодіяти “, – підкреслює Володимир Зеленський.

Глава держави зазначає, що сьогодні громадян України можна зустріти в кожній країні з відкритими кордонами. Президент запевняє, що українці, завдяки тому, що дотримуються глобальних правил, вміють знаходити спільну мову з представниками інших націй і мають репутацією важливих гостей.

“Однак чи вміємо ми точно так же дотримуватися правил і поважати наших співгромадян, нашу землю, наші закони, як це природно для нашого народу, коли говоримо про відносини всередині країни? Чи розуміємо ми всю цінність того, що у нас є своя суверенна країна? ” – пише Зеленський.

Президент відзначає, що Україна є одним з найбільш привабливих місць для гастрономічного туризму і підкреслює, що в нашій країні є сервіси та бізнеси, які орієнтовані на поліпшення комфорту і якості життя людей. З іншого ж боку, стверджує глава держави, в цих сферах часто працюють “в тіні” і приховують доходи, а захист прав працівників в них практично відсутній.

“Так ось: тіньова економіка – це коротка стратегія, яка вбиває перспективи держави. Прозора економіка – це вже про зовсім іншої стратегії. Про ту, яка робить країну світовим лідером”, – міркує президент.

Також Зеленський звертає увагу на те, що за останні два роки по країні збільшилася кількість якісних доріг і запевняє, що до кінця його каденції по Україні з’явиться дорожня мережа, зроблена за найвищими стандартами. Втім, зазначає президент, нерідко на узбіччях цих транспортних шляхів можна побачити сміття.

“Дрібниця? Ні. Тому що це вже про загальну культуру, про ключові навичках, які або роблять нас сильними, або позбавляють шансу на успіх. А було б нам приємно відвідувати країну, в якій сміття стає частиною пейзажу? Звичайно ж, немає “, – стверджує Зеленський.

Однією зі сфер, за якими можна оцінювати життя в будь-якій країні, пише український президент, є транспорт, в тому числі – громадський та залізничний.

“А що ми самі можемо розповісти про транспорт в нашій країні? Погодьтеся, не дуже приємні речі. А чому це все так?” – міркує голова держави.

Володимир Зеленський пише, що відповіді прості: якщо управління загальним і відносини всередині громад розвинені недостатнім чином, то і в базових питаннях, таких як утилізація сміття, може бути повний бардак. Якщо економічні відносини протягом десятиліть нагадували те, що називають “кумівським капіталізмом”, відзначає глава держави, то і розмови про захист прав працівників наштовхуються на справедливі зауваження до тих, хто представляє державу про гарантії того, що вони не хочуть просто затиснути підприємців.

“Транспортна сфера – це завжди відображення того, про що насправді турбуються ті, хто керує країною або окремим містом. Чому ось навіть в Києві базовий транспорт досі – маршрутки? Відповідь – корупція”, – заявляє Зеленський, підкреслюючи , що аналогічним є відповідь на питання і про інше транспорті.

Глава держави вважає, що якість проведення реформ можна перевірити тільки завдяки змінам в повсякденному житті, успіх децентралізації можна буде визначити коли зникне сміття уздовж доріг, а результативність економічної і соціальної політики – коли з’явиться захист тих, хто забезпечує функціонування сервісів на високому рівні .