Зеленський ввів в дію санкцій проти Шарія і Гужви: деталі указу

Обмеження також торкнулися Ольги Шарій, Алли Бондаренко, Галини Солнцевої, Любові Лукашиной і пов’язаних з ними юридичних осіб.
Президент України Володимир Зеленський ввів в дію санкції Ради національної безпеки і оборони проти блогера Анатолія Шарія та головного редактора сайту “Країна” Ігоря Гужви. Сответствующіе укази з’явилися на президентському сайті 21 серпня і вступили в силу з моменту публікації.

Указом №375 / 2021 глава держави ввів персональні обмеження щодо самого Анатолія Шарія, його дружини Ольги Шарій (Бондаренко) і тещі Алли Бондаренко, яка вказана власницею компанії “ІА Шарій.нет”. Під санкції також потрапило згадане інформаційне агентство, сайт sharij.net і його субдомени.

Згідно з указом№№376 / 2021, вступили в силу обмеження проти Ігоря Гужви, а також його колишньої дружини Галини Солнцевої, за даними Ring, вона є бенефіціаром і засновника компанії “Ласмак”, яка володіє виданням “Страна.ua “. У списку санкцій виявилася і Любов Лукашина – бенефіціар ТОВ “Маджера”, яке стало засновником “Ласмак”. Володимир Зеленський також розпорядився ввести санкції проти “Смарт медіа мережа”.

За рішенням РНБО, зазначеним вище фізособам:

заблокують активи і торгові операції, заборонять перевозити ресурси по Україні, анулюють ліцензії та дозволи, заборонять передачу прав на інтелектуальну власність .

У відношенні юридичних осіб (компаній) ввели такі санкції:

заблокували активи; зупинили торгові операції; припинили транзиту ресурсів і перевезень в Україні, включаючи авіаперельоти; заборонили виведення капіталу за межі Україна; зупинили виконання фінансових зобов’язань; анулювали або призупинили ліцензії та інші дозволи; заборонили публічні закупівлі у юридичних осіб, пов’язаних з іноземною державою; заборонили укладання угод з цінними паперами; заборонили видавати дозволи на інвестиції в інших країнах; припинили видачу дозволів, ліцензій на ввезення або вивезення валютних цінностей; обмежили видачу готівки по картках; заборонили збільшувати розмір статутного капіталу.