Зеленського просять заборонити роздавати повістки на вулицях, блокпостах та АЗС — петиція

Президент Володимира Зеленського просять на законодавчому рівні заборонити роздачу повісток на вулицях, заправках та блокпостах — відповідна петиція на сайті Офісу президента набрала 25 000 голосів.
Автори петиції заявляють, що згідно із законом, черговість мобілізації мав би вказати президент в указі про мобілізацію, проте там вказано розробити її Генеральному штабу Збройних Сил України, який засекретив цю інформацію. 

“Зараз багато охочих людей, які моралізовані, мають бойовий досвід, але не можуть вступити на службу, тому що багато людей набрали людей саме на вулицях, які не мають досвіду або достатнього бажання воювати, що робить оборонний потенціал менше. Також, користуючись відсутністю інформації про черговість, зараз зустрічаються порушення у процесах видачі повісток, коли вони були без прізвищ підписані з печатками та заповнені вже на місці. Також все частіше чути про випадки, коли людей забирали прямо з черг на АЗС, що теж не дуже законно”, йдеться в петиції.

Зеленського просять набирати резерв насамперед із бажаючих громадян та заборонити видачу повісток у будь-яких місцях, окрім військкоматів або оприлюднити та оновлювати стан хвиль мобілізації. 

Після того, як петиція набрала більше 25 000 голосів, Зеленський зобов’язаний розглянути її та дати відповідь.