Антикорсуд засудив двох суддів-хабарників. Отримали по 7 років із конфіскацією

3 лютого Вищий антикорупційний суд виніс вироки двом колишнім суддям Московського суду, яких звинувачували у хабарництві. Про це повідомляє прес-служба ВАКС.
Сьогодні ВАКС оголосив вирок у справі колишніх суддів Голосіївського суду Києва Андрія Новака та Олександра Білика (імена засуджених повідомляє Центр протидії корупції). 

Суд визнав Новака винним у отриманні неправомірної вигоди, а Білика – у пособництві та підбурюванні. Крім того, Новака також визнано винним у носінні вогнепальної зброї без законно отриманого дозволу.

Новак отримав сім з половиною років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та позбавленням права обіймати суддівську посаду протягом трьох років.

Білик отримав сім років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та позбавленням права на три роки займатися адвокатською діяльністю.

Обох обвинувачених затримали в залі суду відразу після оголошення вироку.

ВАКС розглядав події 2016 року, коли до Голосіївський суд надійшов позов про поновлення заявника на роботі в приватній страховій компанії “Євроінс Україна” та виплату йому компенсації у розмірі 1,5 млн грн. Справу розглядав суддя Новак, а інтереси позивача представляв колишній суддя Білик. ВАКС встановив, що суддя Новак за ухвалення позитивного для заявника рішення взяв $8000, які йому передав Білик.

Вирок може бути оскаржений в Апеляційній палаті ВАКС протягом 30 днів.