Іран заперечує можливість Росії використати його супутник для війни в Україні

Іранські експерти з першого дня контролюватимуть супутник, який Росія має запустити для Ірану наступного тижня. Тегеран спростував інформацію про те, що його супутник буде використано Москвою для посилення спостереження за військовими цілями в Україні. Про це йдеться у заяві Іранської космічної агенції (ІКА).
“Всі розпорядження, пов’язані з управлінням та експлуатацією цього супутника, будуть виконуватися і віддаватися з першого дня і відразу після запуску іранськими фахівцями, які базуються на іранських… космічних базах”, – заявили в ІКА.

Супутник дистанційного зондування Землі “Хайям” буде відправлено на орбіту ракетою “Союз” із космодрому Байконур у Казахстані 9 серпня.

У матеріалі The Washington Post від 4 серпня стверджувалося, що Росія планує кілька місяців або довше використати супутник для допомоги своїм військовим зусиллям в Україні перед тим, як дозволити Ірану взяти його під свій контроль.

ІКА відкинула цю заяву як таку, що не відповідає дійсності, і заявило, що жодна третя країна не може отримати доступ до інформації, відправленої супутником, через його зашифрований алгоритм.

В ІКА наполягають, що “Хайям” непридатний для воєнних цілей інших країн.

Його знімки будуть використані для покращення управління та планування у різних галузях сільського господарства, природних ресурсів, навколишнього середовища, водних ресурсів, шахт та прикордонного контролю.