Коротко і по справі. Як знайшовся і знову зник суддя Чаус

Викрадений в Молдові суддя Микола Чаус несподівано знайшовся в Вінницькій області. Його затримали поліцейські, але на місце приїхали СБУ і перехопили Чауса. У Києві службу безпеки переслідували працівники Національного антикорупційного бюро (НАБУ) – у них Чаус числиться в розшуку.
Чауса знайшли в одних трусах

В поліцію подзвонив житель житель села Мазурівка у Вінницькій області і повідомив, що виявив Чауса. На місце виїхали правоохоронці.

ЗМІ опублікували фото судді і заявили, нібито його зробили в сільраді. Дружина Чауса впізнала його на цьому знімку. Також інтернет-видання посилалося на слова нібито старости села Мазурівка Леоніда Вітковського про те, що суддя заявив про своє викрадення.

“Я нічого не знаю, я зараз дуже далеко від населеного пункту. Ми копаємо колодязь. Я там не був, близько мене там не було”, – каже Груньківскій.
СБУ “відбила” Чауса у поліцейських
Станом на 15:30 суддя був затриманий поліцією, але на зв’язок з НАБУ правоохоронці не виходили. Вони нібито везли його в Київ на суд для арешту і передачі НАБУ.
Однак в підсумку суддю привезли в київське відділення СБУ – служба безпеки “відбила” Чауса.

“Після затримання в село прибула група співробітників СБУ Вінницької області, які буквально відбили Чауса у наряду Могилів-Подільського районного відділення поліції, і вивезли Чауса в невідомому напрямку”, – повідомив журналіст Юрій Бутусов .

Чому НАБУ ганяється за СБУ і Чаусом

По прибуттю до Києва на Чауса почали полювати детективи НАБУ, яке і веде справу побіжного судді-корупціонера. НАБУ оголосила Чауса в розшук.

Після арешту обвинуваченого повинні були доставити в суд для винесення йому запобіжного заходу.

Антикорупціонер ідентифікували автомобілі, якими працівники СБУ перевозили Чауса, “проте на законні вимоги детективів зупинитися і передати їм підозрюваного співробітники Служби безпеки не реагували”.

Детективи НАБУ їхали слідом за авто СБУ до їх офісу, але авто силовиків в’їхало на територію свого комплексу, після чого дорогу НАБУ заблокували силовики.

У той же час адвокат Чауса Ростислав Кравець заявив, що офіційно судді немає в будівлі СБУ. Про це йому сказали в службі безпеки, коли він вимагав зустрічі з клієнтом.

В квітні в столиці Молдови відбулося викрадення судді Миколи Чауса, який втік з України і оголошений в міжнародний розшук. В СБУ зауважили викрадення Чауса і відкрили справу .

В травні поточного року Микола Чаус, який переховувався в Молдові, записав відеозвернення , в якому заявив, що нібито передав в Україну компромат на своїх викрадачів.