Священик у Києво-Печерській лаврі забрав у журналіста телефон. Поліція відкрила справу

Один із священнослужителів Києво-Печерської лаври, який представився “батьком Арсенієм”, відібрав у журналіста телефон під час зйомки репортажу з місця сьогоднішньої пожежі на території культурно-історичної пам’ятки. Поліція порушила кримінальну справу про перешкоджання журналістській діяльності.
На опублікованому відео священик підходить до журналіста, вириває з його руки телефон та йде. Журналіст слідує за ним і просить повернути телефон, погрожуючи викликати поліцію. Священик підходить до групи колег, серед яких скандально відомий намісник лаври митрополит Павло. Вони відштовхують журналіста, хапають його за руки. Павло говорить чоловікові, що відібрав телефон: “Не віддавай йому нічого”.

За словами священиків, вони просили журналіста “не знімати” пожежу на території лаври. На якій підставі вони не пояснили. Кореспондент продовжив наполягати на тому, щоб йому повернули телефон, після чого батько Арсен погодився це зробити за межами лаври. “І дай по голові”, – сказав йому Павло. Дорогою “батько Арсеній” почав вимагати від оператора видалити запис конфлікту.

У прес-службі поліції Києва повідомили, що за фактом перешкоджання журналістській діяльності розпочали кримінальне провадження.

Правоохоронці встановили, що священнослужителі заважали роботі представника ЗМІ та намагалися відтіснити його з місця проведення зйомки.

Справа відкрита про статтю Кримінального кодексу про перешкоджання журналістській діяльності. Санкція передбачає штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Як відомо, у Києво-Печерській лаврі базується філія Російської православної церкви — УПЦ МП.

У 2012 році митрополит Павло намагався перешкоджати роботі на території лаври журналіста Михайла Ткача. На запитання про ресторани у лаврі та дорогі машини священиків Павло погрожував розбити камеру та подати позов до суду. “Надягни туфлі нормальні. Що ти ходиш, як бомж? Невіглас якийсь”, – сказав тоді священик журналісту.