Вимагали 40 000 євро, 1,6 млн грн і погрожували вбити: співробітника СБУ і спільників чекає суд

Співробітника Служби безпеки України та його спільників судитимуть за вимагання 40000 євро і 1,6 млн грн, а також за незаконне позбавлення волі підприємця. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.
За даними слідства, в лютому 2020 го три людини, діючи в змові, представилися співробітниками СБУ і незаконно позбавили волі підприємця, силою утримуючи його в авто.

Вони вимагали перерахувати на рахунок 40 000 євро і 1,6 млн грн. При цьому підприємцю і його родичам погрожували вбивством і заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. Також проти чоловіка погрожували сфабрикувати справу про фінансування тероризму та незаконному зберіганні боєприпасів. Щоб якось “підкріпити” свої погрози, в руки підприємцю вклали бойову гранату Ф-1, яку погрожували використовувати як доказ у сфальсифікований справі.

Як повідомляють в Офісі генпрокурора, після розкриття злочину співробітник СБУ, будучи діючим військовослужбовцям, намагався сховатися від слідства, тому в березні 2021-го симулював захворювання COVID-19. Він нібито знаходився на самоізоляції, тому не з’являвся на роботі, що підпадає під статтю про ухилення від військової служби.

Зараз співробітник СБУ відсторонений від посади. З березня по липень 2021-го він був під арештом, а потім запобіжний захід змінили на заставу.