Всесвітня рада церков після критики Зеленського вирішила надіслати делегацію до Кирила

Світова рада церков (ВСЦ) назвала вторгнення Росії в Україну “жахливим провалом дипломатії, відповідальності та дотримання міжнародного права” і засудила війну РФ проти України. Відповідна заява була опублікована після засідання центрального комітету Всесвітньої ради -18 червня.
ВСЦ направить виконувача обов’язків генсека протоієрея Іоанна Саука (Румунська Православна Церква) з делегацією до Києва та Москви, щоб зустрітися з керівництвом місцевих церков і “визначити, що сприяє миру, і що необхідно, щоб закликати уряди до негайного припинення вогню та миру ” .

Центральний комітет ради висловив “серйозні побоювання” щодо використання релігії для виправдання або підтримки війни, оскільки це “різко контрастує з християнським закликом бути миротворцями”.  націоналізму, заявили у ВРЦ. Вони також закликали українських і російських церковних діячів протистояти “тривалим смертям і руйнуванням”.

Війна з усіма її наслідками несумісна з самою природою і волею Бога для людства і суперечить основним християнським принципам, заявили в раді.

Центральний комітет ВРЦ закликав усі сторони у конфлікті поважати принципи міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо захисту цивільного населення та цивільної інфраструктури, а також гуманного ставлення до військовополонених.

Також рада наполягла на необхідності обміну військовополоненими та тілами загиблих солдатів між двома сторонами.