Загибель українця у Вроцлаві після затримання поліцією: Україна направила ноту Польщі

Україна направила Міністерству закордонних справ Польщі ноту через загибель українця в витверезнику. Про це повідомив посол України в ПольщіАндрій Дещиця в Twitter.
“Посольство України направило МЗС Польщі ноту через загибель українця у Вроцлаві”, – написав він.

Польське видання Gazeta Wyborcza повідомляє, що 25-річного громадянина України Дмитра Никифоренко 30 липня в Вроцлаві затримала місцева поліція. Поліцейські відвезли його у витверезник, де чоловік помер. Видання отримало доступ до відео з камер спостереження, на якому, як стверджують журналісти, видно, що поліцейські застосували проти чоловіка “неадекватну фізичну силу”, душили і били його.

Як повідомляє Польське радіо, прокуратура відкрила справу за статтею про ненавмисному доведення до смерті, але поки звинувачення поліцейським не висувалися. Чотирьох поліцейських, які везли українця в витверезник, відсторонили від служби, ще двох – звільнили.

Віце-міністр МВС Мацей Вонсік повідомив, що зараз розслідуються два інциденти за фактом перевищення службових повноважень поліціей.В результаті дій поліції у Вроцлаві помер 25-річний українець, а в Любіні – 34-річний поляк.

“Вже є реакція. В Любіні почалося прокурорське слідство, і я переконаний, що воно допоможе з’ясувати обставини цієї справи. Там є різні свідчення. Якщо говорити про ситуацію з витверезником, то частина поліцейських вже покарані”, – сказав він.