“Захід не вірив у нас”. Данилов про підготовку до війни і чому не попередили про вторгнення

Незважаючи на всі публічні попередження та заяви, “західні партнери не вірили в нас, як народ”, вважали, що Росія швидко переможе Україну – і нібито тому не вводили превентивних санкцій проти агресора і не давали їй важких озброєнь. Про це Бабелю заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов.
Він нарік на те, що партнери нібито недостатньо чітко попереджали про небезпеку, і робили це більше в приватних розмовах, хоча союзників просили про ППО та превентивні санкції, щоб Кремль передумав атакувати.

“У цьому кріслі [навпаки] сиділо дуже багато шанованих людей, які говорили таку річ: “П’ять-шість днів, далі знищення всього військово-політичного керівництва країни, далі концтабори, далі фільтраційні табори – і ви перестаєте існувати як країна”. , що говорили всі без винятку. На це ми відповідали, що такого не буде, це наша земля, ми її захищатимемо, у нас є воля до свободи”, – розповів Данилов.

Секретар РНБО запевнив, що до тотальної війни Росії проти України “готувались з першого дня, як вступили на свої посади”. За його словами, влада “заздалегідь відпрацювала дуже багато питань” щодо оборони – “взагалі не згоден з тими, хто каже, що ми не підготовлені, просто кожен по-своєму представляє підготовку”.

Він каже, що неможливо було попередити про вторгнення, що готується, твердо, тому що не було відомо напевно, коли точно воно відбудеться – “напередодні Нового року, з 10 по 15 січня, 24 лютого, 25-го”.

Данилов додав, що “жодній людині в Україні я не сказав, що 24 лютого буде війна – [24 лютого] всі мої діти, онуки, близькі були тут”.