Груша, як і яблуко, є універсальним у своєму роді фруктом, який можна додавати в якості допоміжного компонента в абсолютно будь-які страви – починаючи з солодкої випічки, і завершуючи м’ясним «другим». І звичайно, салат з грушею також є одним з улюблених страв у нашій країні.
Як правило, такі закуски є холодними і досить легкими, проте існують й інші рецепти з курячої або качиною грудкою, пікантним сиром Дор Блю, волоськими горіхами, печінкою та іншими щодо «важкими» компонентами. Не можна забувати і про теплий салат, який у ряді випадків може і зовсім стати альтернативою повноцінному другого блюда.
Приготувати салат можна з будь-яких продуктів, які є фаворитами у вашій родині. Ви можете зробити закуску холодної або гарячої, дешевою і доступною або вишуканою і дорогою. Зрозуміло, якщо у вас гряде прийом гостей, важливо приготувати щось запам’ятовується і характеризує вас як дуже добру і талановиту господиню.
Ну а для себе самої можна зробити щось більш легке, що зійде у вигляді швидкого і корисного! Отже, як же правильно готувати салати з груші з сиром та іншими смачними і поживними інгредієнтами?
Сирно-горіховий салат з додаванням груші
Перший рецепт салату стане для вас відмінним «паличкою-виручалочкою» — він має виключно ніжний, пікантний і вишуканий смак, і при цьому досить швидко і просто готується. З його допомогою можна по-справжньому здивувати як гостей, так і домочадців. Для приготування салату з грушею та сиром Дор Блю, як ви можете зрозуміти, потрібні не самі стандартні компоненти. Але якщо ви є великим гурманом, вони напевно є у вашому холодильнику й льосі.
Вам знадобиться:
- Груша – 2 великі штуки;
- Білий хліб – 50 грамів (варто нарізати його дрібними кубиками, приблизно так, як він подається у «Цезарі»);
- Яєчний жовток – 1 штука;
- Сир з блакитною пліснявою (найбільш добре підійде той самий Дор Блю) – 150 грамів;
- Волоські горіхи – 40 г;
- Густа масна або среднежирная сметана;
- Оливкова олія першого віджиму;
- Вершкове масло.
Інструкція по приготуванню:
- Оливкова масло розітріть з 1 ст. л. сиру, потім додайте в отриману масу нарізані кубики хліба;
- Поставте отриману суміш в духовку і прогрівайте протягом десяти хвилин при температурі 180 градусів за Цельсієм;
- Грушу обробіть – приберіть серцевину, зріжте шкірку;
- Наріжте вказану кількість фрукта невеликими брусочками;
- Потовчені горіхи обсмажте на сухій сковороді, стежачи за тим, щоб вони не підгоріли;
- Грушеву м’якоть також обсмажте, але в невеликій кількості вершкового масла, а не в сухому посуді. Груша має трохи потемніти, стати медової, придбати характерний золотистий відтінок;
- Що залишився сир розкришите яєчний жовток і додайте жирну сметану в кількості 1,5-2 столових ложок. Поставте ємність з отриманою масою на повільний вогонь і обережно прогрійте, щоб продукт розм’як і трохи «схопився»;
- У порційну тарілку (або салатницю, в залежності від того, як саме ви плануєте подавати страву), постеліть салатні листя. Висипте на їх поверхню горіхи і грінки, потім помістіть грушеву м’якоть, а зверху полийте сирно-сметанним соусом.
Приготування салату з грушею, сиром і волоськими горіхами, можливо, забере у вас якийсь час, однак ці витрати варті того. Не вірте нам на слово – переконайтеся в цьому на практиці!
Замість оливкової олії в цьому рецепті можна брати і звичайне рослинна (соняшникова), але ми не рекомендуємо вам робити це. Якщо ви все ж використовуєте соняшникова олія, беріть тільки рафінована, щоб уникнути важкого запаху і характерною гіркоти.
Теплий салат з додаванням груші
Теплий салат – це відмінне поживне блюдо, яке цілком може замінити повноцінний прийом гарячої їжі. Щоб приготувати його, вам буде потрібно прикласти деякі зусилля, оскільки продукти тут доведеться піддавати термічній обробці.
Приготування теплого салату з курячою печінкою і грушею, тим не менш, може стати для вас дуже захоплюючим процесом.
Вам знадобиться:
- Печінка куряча – 300 грамів;
- Салатні листя – 400 грамів;
- Виноград великий зелений;
- Груша – одна тверда і досить велика;
- Кедрові горішки – 1 ст. л.;
- Рослинна олія (краще оливкова) – 2 ст. л.
Інструкція по приготуванню:
- Промийте і обсушіть курячу печінку, видаліть з неї жир і інші включення, наріжте досить дрібними шматочками, краще смужками;
- Грушу зачистьте від шкірки, вийміть серцевину, після чого наріжте м’якоть невеликими брусками;
- Десять виноградин також промийте і розріжте навпіл, після чого видаліть кісточки, якщо такі є;
- Помийте салатні листя і висушіть їх природним способом;
- З основними інгредієнтами поступите таким чином. Спочатку розжарте сковороду з маслом, після чого введіть в неї печінка. Обсмажте з обох сторін три хвилини. Після того, як субпродукт стане м’яким, додайте до нього грушу і тушкуйте ще пару хвилин. Потім введіть в сковороду кедрові горішки і виноград, тушкуйте ще дві чи три хвилини;
- Тим часом, в салатницю або порціонну тарілку викладіть лист салату;
- Отриману в сковорідці масу перемішайте, трохи присолите і викладіть на блюдо. Можна додати натуральні сушені трави або суміш перців;
- Подавайте салат виключно в теплому або гарячому вигляді.
Ви можете подавати це блюдо з будь-яким гарніром, або зовсім без нього.
Ніжний салат з грушею
Цей варіант салату вийде найбільш ніжним з усіх перерахованих. Він дуже ситний і корисний, тому також цілком може зійти за традиційне друге блюдо. Готується він на основі грудки, але ви можете замінити її копченим окостом, якщо бажаєте.
Вживання салату з курячою грудкою і грушею доставить вам справжню насолоду. Особливо добре споживати його восени, щоб не тільки насититися, але і подарувати собі гарний настрій в цю похмуру і дощову пору року.
Вам знадобиться:
- Копчене або просте відварене куряче філе – 300 грамів;
- Мелені горіхи (будь-які, але краще всього тут буде «звучати» волоські горіхи, мигдаль, кешью або кедрові горішки) – 100 грамів;
- Тверда груша – 2 штуки (великі);
- Бринза – 150 грамів;
- Майонез або будь-який інший соус для заправки на ваш особистий розсуд (бажано, щоб соус був вершковим і досить поживним).
Інструкція по приготуванню:
- Дрібно наріжте м’ясо і бринзу. Якщо ви готуєте філе самостійно, зрозуміло, його слід попередньо відварити. Робити це краще не в простій воді, а, наприклад, в концентрованому грибному бульйоні – так смак вийде більш вираженим і насиченим. Якщо грибного бульйону немає, відварюйте м’ясо у воді з великою кількістю приправ, переважно натуральних, наприклад, сухих або свіжих трав;
- Перекрутіть на м’ясорубці два основних продукту, тобто, сир і м’ясо;
- Тепер змішайте отриману масу з майонезом і горіхами, інтенсивно перетріть її;
- Підготуйте груші. Для цього вам буде потрібно розрізати їх навпіл і вздовж, обов’язково видалити серцевину, навіть більше, щоб туди помістився ваш салат. Груші, по суті, грають тут роль тарілок;
- Коли човники будуть зроблені, акуратно укладіть м’ясо з сиром і горіхами в них. Неодмінно прикрасьте отримані човники з начинкою свіжою зеленню. Можна покласти на кожну зелену оливку.
Ви можете варіювати кількість інгредієнтів на свій розсуд, наприклад, якщо у вас намічається великий прийом гостей. За таким же принципом можна приготувати салат з грушею і качиною грудкою.
Імпровізуючи на кухні, ви зможете самостійно придумати безліч смачних, корисних і дуже апетитних страв. Поекспериментуйте і з грушами – зробіть такий салат, який ви хочете покуштувати! Ви можете слідувати наведеним у цій статті рецептами, варіюючи і додаючи певні компоненти, замінювати присутні у списках продукти на ті, які вам подобаються найбільше. Але все ж, намагайтеся орієнтуватися на основу. Якщо ви не любите сир з пліснявою, замініть його іншим, але неодмінно вершковим. Гострий і твердий пармезан в такому випадку буде явно не до місця.
Приємного апетиту!