Баранина – ситний і смачний продукт, однак, на думку господинь, він дуже складний у приготуванні. Чимало питань викликає навіть вибір гарного шматка м’яса, а крім цього потрібно знати, як позбутися від неприємного запаху і правильно довести баранину до готовності. До яких хитрощів вдаються професіонали, щоб отримати першокласне страву?
Як готувати баранину швидко і смачно в духовці?
Незалежно від віку тварини, а також того, який саме шматочок Ви хочете вибрати, орієнтуйтеся на свіжість продукту: м’ясо не повинно бути переморожені. Щоб перевірити даний момент, досить просто акуратно натиснути на нього пальцем: відсутність крові в цьому місці скаже про свіжості.
- Якщо Ви хочете приготувати баранину без запаху, вибирайте м’ясо молодої тварини: у нього дуже світла м’якоть, жир майже прозорий, восковий, щільний. Чим старше баран, тим темніше його м’ясо, воно набуває червоного відтінку, стає жорсткішим і суші на вигляд. Жир жовтіє, суглоби збільшуються в розмірах і теж стають жовтими. І разом з цим з’являється стійкий запах, який складно перебороти навіть маринадом.
- Щоб зменшити насиченість природного аромату баранини, рекомендовано замочити її у воді, де була розлучена горілка (приблизно 1 ст. л. на 500 мл), або рецепт включити корицю і/або кедрові горіхи. Краще всього помістити ці інгредієнти в маринад.
Професіонали радять не промивати баранину проточною водою і не замочувати її надовго: достатньо пройтися паперовими рушниками по його поверхні, після чого видалити всі плівки, кістки, сухожилля, синці. Жир зазвичай залишають тільки для смаження, в той час як запікати баранину краще без нього. Втім, Ви можете після зрізування його не утилізувати, а залишити маленький шматочок, який потрібно дрібно порізати і покласти разом з м’ясом, щоб він протопився в процесі запікання.
Рецепт баранини з картоплею в духовці
Варити професіонали радять грудинку, а якщо мова йде про запіканні, краще взяти лопатку або рульку, філе, окорок. Якщо ж Ви хочете приготувати котлети в духовці, купіть баранячу корейку. Принцип приготування для всіх цих шматочків приблизно однаковий, за винятком часу, що витрачається на повне пропікання. Втім, на це впливає і спосіб маринування: витримайте молоде м’ясо 1-1,5 год, а старе – 10-12 год., щоб істотно скоротити час приготування в духовці. Пропонуємо Вашій увазі базовий рецепт ситного обіду.
Склад:
- Баранина – 400 г
- Соус соєвий – 1 ст. л.
- Зубчики часнику – 3 шт.
- Сік лимона – 100 мл
- Чорнослив – 40 г
- Морква – 1 шт.
- Картопля – 5-6 шт.
- Сіль – за смаком
- Зелень – за смаком
Приготування:
- Подрібніть очищені зубчики часнику ножем, змішайте з соєвим соусом і лимонним соком, натріть цією сумішшю м’ясо, загорніть у фольгу. Залиште на 2-3 години в холодильнику.
- Чорнослив залийте окропом, витримайте в ньому 20-30 хв. Картоплю вимийте, наріжте четвертинками, посоліть. Моркву наріжте товстими кружечками.
- В рукав для запікання покладіть замариновану і порізану великими шматочками баранину, обов’язково додайте трохи жиру від м’яса. Поставте в розігріту до 180 градусів духовку на 30 хв.
- Після закінчення цього часу киньте в рукав картоплю, моркву і чорнослив, температуру духовки опустіть до 160 градусів, запікайте блюдо ще 40 хв. Перед подачею посипте подрібненою зеленню.
На завершення слід зазначити, що, якщо м’ясо було заморожено, доведіть його до кімнатної температури, просто вийнявши з холодильника. Не розморожуйте в мікрохвильовій печі або духовці. Безпосереднє зберігання в холодильнику не повинно перевищувати 5 г.