Шипшина – це один з найдавніших і корисних засобів для підняття імунітету. Люди навчилися використовувати дари природи в правильному напрямку.
Шипшина допомагає справлятися з нестачею вітамінів в організмі людини. Але мало хто знає, як правильно потрібно готувати шипшину для того, щоб вона дійсно сприятливо вплинула на здоров’я.
Корисні властивості
Шипшина – це воістину унікальна лікарська рослина. Її дія перевірено і доведено не одним поколінням людей.
Плоди цієї рослини містять набагато більше вітаміну C, ніж заморський фрукт апельсин.
Також ця рослина містить в собі корисні вітаміни групи B і B1, які сприятливо впливають на кровотворні органи та сприяють формуванню жовтого ферменту в організмі людини.
Вітамін K, який також міститься в плодах, сприяє поліпшенню згортання крові, а вітамін P зміцнює капіляри.
Про корисні речовини, які містить шипшина, можна говорити дуже довго. Ви тільки уявіть, що така маленька ягідка містить у собі:
- кальцій;
- фосфор;
- залізо;
- ефірне масло;
- марганець і ін
Матінка-природа дала людині всі можливості для підтримки здорового тіла і духу. Тому нерозумно це не використовувати навіть у сучасному житті. Незважаючи на те, що в світі з’явилася велика кількість медичних препаратів, які допомагають підвищувати імунітет, нічого краще природних засобів ще ніхто не придумав.
Застосування шипшини
Для лікування, а також для профілактики багатьох захворювань використовують плоди шипшини у свіжому і засушеному вигляді. Свіжі ягідки потрібно ретельно вимити під проточною водою для того, щоб їх можна було їсти в тому вигляді, в якому вони були зібрані. Також з них виходить дуже смачний і корисний сік або компот.
Сушені плоди і пелюстки використовують для приготування різних настоїв, відварів, чаїв та компоту. Потрібно відзначити, що для приготування настоянок підійде будь-який сорт шипшини.
Найчастіше ці плоди використовують для:
- лікування ШКТ, нирок;
- позбавлення від зайвих жирових запасів;
- виведення токсинів і шлаків;
- поліпшення обміну речовин.
Тому, якщо ви все ще роздумуєте над тим, чи варто приймати настої шипшини, то відповідь очевидна – варто!
Готуємо відвар із шипшини
Дуже важливо правильно варити шипшина. Тоді він зберігає всі свої корисні властивості і сприятливо впливає на роботу всього організму. Приготування відвару дуже просте.
Вам достатньо буде взяти:
- невелику жменьку ягід;
- стакан води.
Варити потрібно наступним чином:
- Ставимо на плиту воду і чекаємо, поки вона закипить
- Шипшина промиваємо і засипаємо у вже киплячу воду.
- Накриваючи каструлю кришкою і варимо протягом 10-15 хвилин на повільному вогні.
- Знімаємо відвар з вогню, даємо охолонути і відправляємо в холодильник на добу. Відвар повинен добре настоятися.
Перед тим як вживати відвар, його в обов’язковому порядку необхідно процідити. Приймати його можна 2 рази на день по половині склянки і обов’язково перед прийомом їжі.
Термін зберігання такого відвару – не більше 2-х днів. Це за умови, що він буде стояти на холоді. Тому не треба варити відразу величезну каструлю, так як ви просто переведете продукти.
Настоянка з шипшини
Ще один з найулюбленіших напоїв багатьох людей – це настоянка з шипшини. Вона допомагає зміцнити імунітет і підвищити його опірність до різних вірусів і інфекціям.
Для приготування візьміть наступні інгредієнти:
- жменьку шипшини (близько 40 грамів);
- 1 літр води.
Готувати настій дуже просто:
- Ягоди подрібнюємо так, щоб зерна залишилися цілими.
- Засипаємо плоди в термос і заливаємо крутим окропом.
- Закриваємо кришку термоса і залишаємо його на 8 годин.
Приймати такий настій потрібно регулярно, приблизно за 20 хвилин до прийому їжі. Це ще один спосіб підвищити імунітет і зміцнити своє здоров’я.
Готуємо варення
Ласуни не можуть прожити зиму без смачного і солодкого варення. Так чому б не поєднати приємне з корисним і не приготувати варення з шипшини і його пелюсток.
Такий смачний десерт буде не тільки відмінною закускою до чаю, але також і гарним способом захисту організму в холодну пору року.
Отже, для приготування нам знадобиться:
- плоди і пелюстки шипшини;
- цукор;
- вода.
Пропорції для смачного варення наступні: на дві склянки ягід необхідно взяти 1 склянку цукру. Виходячи з того, скільки варення ви хочете в результаті отримати, стільки і берете продуктів.
Для початку необхідно підготувати шипшина:
- Шипшина добре промиваємо під проточною водою, обрізаємо хвостик і відриваємо плодоніжку.
- Розрізаємо нашу ягоду на дві частини і з допомогою маленької ложки видаляємо насіння. Зверніть увагу на те, що з 1 кілограма свіжих ягід ми отримаємо тільки 0,5 кг очищених.
- Промиваємо вже очищені ягоди ще раз.
- Висипаємо плоди в каструлю, обдаємо окропом і ставимо на вогонь на 5 хвилин.
- Виловлюємо шипшина з каструлі за допомогою друшляка і знову промиваємо під холодною водою.
На цьому підготовка ягід закінчується. Саме час приступити до приготування варення:
- Ягоди шипшини засипаємо цукром і заливаємо водою. Знову зверніть увагу на пропорції: 10 склянок ягід на 1 склянку води.
- Все ретельно перемішуємо і ставимо варити на плиту.
- Активно помішуємо наше майбутнє варення і не забуваємо знімати пінку, яка утворюється нагорі. Доводимо все до кипіння. На все у вас має піти не більше 5-ти хвилин.
- Знімаємо з плити наше майбутнє варення і накриваємо його кришкою. Залишаємо його в спокої на 7-8 годин.
Так повторіть 3 рази. По закінченню 7 годин варення знову необхідно поставити на плиту і знову варити протягом 5-ти хвилин.
Вже готове варення розкладаємо в спеціальні стерилізовані банки і щільно закриваємо кришкою. Зберігати його потрібно, як і будь-яку консервацію, в холодному і темному приміщенні.
На зиму це ідеальний десерт, який сподобається всім членам сім’ї. Якщо робити все по інструкції і правильно зварити варення, то всіх домашніх неможливо відірвати від поїдання такого смачного ласощі.
Секрети приготування
Звичайно ж, мало знати, як правильно готувати варення з шипшини.
Ще необхідно пам’ятати деякі секрети і хитрощі, які допоможуть значно прискорити і спростити даний процес:
- Перший секрет стосується часу приготування варення. Правильно це робити в 3 «підходу» по 5 хвилин з інтервалом 7-8 годин. Але, на жаль, не у всіх є можливість затягувати цей процес. Тому ви можете зварити варення в один підхід. При цьому 5 хвилин варіння замінюється на 40 хвилин.
- Перевірити готовність варення досить просто. Для цього необхідно капнути невелику краплю на тарілку або на блюдце. Якщо сироп не буде розтікатися по тарілці, то це означає, що варення готове. В іншому випадку, його потрібно готувати далі.
- Дуже важливо правильно зберігати варення. Якщо у вас є льох, то проблем з цим не буде. Але якщо ви збираєтеся зберігати ваш «зимовий вітамін» в квартирі або будинку при кімнатній температурі, то під час приготування збільшуйте порцію цукру рівно в два рази.
Найголовніше при приготуванні варення з шипшини і його пелюсток – це гарний настрій. Вам потрібно вкласти всю душу в процес готування, і тоді у вас вийде найсмачніше варення, яке тільки можна придумати.