Як зробити корисний майонез вдома: порада дієтологів

Готуючи майонез будинку, можна експериментувати з різними оліями, використовуючи, наприклад, оливкову.

Це допоможе зробити схожу на майонез заправку, яка може бути кориснішою, ніж магазинний варіант.

Відомо, що стандартний рецепт домашнього майонезу складається з білка курячих яєць, оливкової або олії, гірчиці, часнику, кропу.
Дієтологи попередили: якщо ви купуєте майонез із низьким жировим вмістом, то варто переконатися, що жир не замінили цукром та сіллю, як це часто буває з знежиреними продуктами.

При цьому варто знати: майонез – висококалорійний продукт: в одній столовій ложці міститься приблизно 100 калорій. Варіанти з нижчим вмістом жиру менш калорійні.

Однак як із майонезом, так і з будь-якими іншими продуктами найголовніше – це баланс і те, як виглядає раціон у середньому: якщо на стіл ви ставите жирне м’ясо, майонез варто виключити.

Щоденне вживання майонезу у великих кількостях може сильно збільшити кількість і жиру, і калорій, і навіть солі та цукру в раціоні. Це не означає, що від цього соусу треба відмовитись.

Олів’є на святковому столі вам не нашкодить, якщо цей салат ви заправите домашньою заправкою, виготовленою виключно з натуральних інгредієнтів – без барвників, підсолоджувачів та консервантів.