Як зробити зимовий зелений салат смачним та поживним

Фуд-терапевтка та блогерка Анастасія Голобородько розповіла, як зробити зимовий салат смачним та поживним.

Перше правило зимового салату – різноманітність.

Анастасія Голобородько рекомендує використовувати кілька видів зелені за раз, а також звертати увагу на темну зелень, адже в ній більше смаку та користі:




«Чим темніша зелень, тим більше в ній користі і яскравіший смак. Ідеальне поєднання – 2 види темної зелені (шпинат, кейл, мангольд, ромен, цикорій, ендівій, щавель, рукола і т. д.) і 2 види ароматної зелені (кріп, петрушка, кінза, естрагон, м’ята, шнитт лук, навіть порей ). Паростки!», – пише нутриціолог.

Раніше Анастасія Голобородько мала головне правило, яке закликає поєднувати в блюді по можливості всі смаки: кислий, солоний, солодкий, гіркий, гострий. «Кислий щавель у салаті або оцет, сік лимона у заправці. Солена сіль або соєвий соус у заправці. Солодкий мед, сироп агави чи навіть крапелька цукру у заправці, яблуко, грейпфрут, груша чи хурма, ягоди у складі салату. Горький – рукола, чебрець, кінза, цибуля, часник, гірчиця. Гострий – трохи чилі або пара крапель табаско. Розумами — бульйонний смак, який пов’язує попередні, його одержують від білкової складової — від шовкового тофу, умами виділяють у складі шпинату, дуже стиглих томатів, грибів і водоростей». Однак тепер вона доповнила правило хрускотом.

«Нове оновлення для правила – додавання кришталю. Це може бути морква, огірок чи солодкий перець тонкими шматочками, трохи хрустких горіхів чи редиски, дайкона, яблуко».

Останній лайфхак — досягнення балансу смаків за рахунок заправки, яка може скоригувати смаки, що бракують, у страві.

«І щоб це не було просто відром листя, благаю, ущільнюйте: оливки, гарбузове насіння, конопляні ядра, тхіна, фундук, в’ялені томати в оливковій олії, додайте жировий компонент, який можна жувати», — доповнила Анастасія Голобородько.