Міцний, обпалюючий, але в той же час крижаний напій з неповторним терпким хвойним смаком і ароматом – благородний джин – останнім часом став дуже популярним. Щоб відчути всю тонкість складових будь-якого спиртного, потрібно знати його кращих «компаньйонів». Якщо вибрано джин, з чим його пити з якими закусками подавати?
«Божественний еліксир» з Голландії
Джин є одним з найбільш відомих і широко поширених у всьому світі спиртних напоїв. Виготовляється він шляхом зброджування пшеничного сировини, що додаються такі основні компоненти, як ялівець (тому джин ще називають «ялівцевим горілкою»), мигдаль, корінь фіалки, коріандр і в залежності від сорту — інші ароматні рослинні прянощі для надання додаткових відтінків. Саме ці складові роблять напій таким особливим: його незвичайний хвойно-цитрусовий смак і потужний, насичений аромат не можна порівняти ні з чим.
Батьківщиною цього алкогольного напою є Нідерланди, де він спочатку застосовувався як ліки. Зараз існує два основних види джина – голландський (genever), самий ароматний і яскраво виражений за смаком, і англійська. Серед різновидів другого найбільш популярний London dry gin.
Оскільки джин дуже сухий і фортеця його досить висока – від 37 до 47%, його рідко п’ють в чистому вигляді. Найчастіше цей напій використовують як основу для алкогольних коктейлів, і, на думку багатьох, саме так найбільш повно розкривається його смаковий спектр.
Джин: як правильно пити і чим закусувати?
Ялівцеву горілку можна пити в розбавленому або чистому вигляді, закушуючи. А можна зробити на її основі цікаві коктейлі, поєднуючи з іншими алкогольними напоями.
Чистий джин
Хоча через фортеці і різкого смаку джин у чистому вигляді п’ють дуже рідко, справжні гурмани-поціновувачі чистої ялівцевої горілки все ж знаходяться. У таких випадках охолоджений (навіть підморожений) напій подають в маленьких прямих чарках з товстим дном – щоб можна було випити залпом. Адже з-за неймовірного печіння його просто неможливо смакувати, як, наприклад, коньяк. Випивши джин одним ковтком, ви відчуєте страшну свіжість, яка зміниться пекучим жаром. Ні в якому разі після цього його не можна запивати – лише закусити. Для цієї мети відмінно підійде часточка лимона або грейпфрута.
Дуже рідко джин наливають у склянки. Тоді для пом’якшення смаку обов’язково кладуть кілька кубиків льоду, лайм і, наприклад, ківі. Це зробить напій більш освіжаючим, приглушить печіння алкоголю.
Після однієї-двох чарок чистого джина навіть самий стійкий чоловік навряд чи захоче продовжити пити його в такому вигляді – краще розбавити яким-небудь іншим напоєм.
Джин з безалкогольними напоями
Напевно, самий знаменитий «компаньйон» джина – це тонік, гіркуватий газований безалкогольний напій (наприклад, Schweppes, Evervess), який чудово розкриває його характер. Поєднання цих напоїв дуже гармонійно, з них виходить відмінний освіжаючий коктейль. Зазвичай для приготування класичного джин-тоніка використовують пропорції 1:2, але можна зробити і міцніше – 1:1. Всі інгредієнти і самі склянки обов’язково повинні бути холодними; можна доповнити коктейль кубиками льоду і кружечками лайма.
З чим ще п’ють джин, крім тоніка? Найбільш прийнятний варіант розведення такого алкогольного напою – будь-цитрусовий сік: грейпфрутовий, апельсиновий, лимонний. Кислинка вдало доповнить присмак ялинкових шишок. Добре підійде і журавлинний морс.
Тим, для кого чиста ялівцева горілка міцна, але хто не хоче збивати різними добавками насиченість її букета, підійде звичайна мінеральна вода або содова, а також цукровий сироп, які не мають смаку і запаху. Всі ці безалкогольні напої поєднують з «головним героєм» в пропорціях 1:3 або 1:2.
Коктейлі з джином
Завдяки сухому, яскраво вираженого смаку джин є чудовою основою для різноманітних коктейлів. Приміром, його можна доповнити:
- вермутом (вийде «Сухий мартіні», «Карузо», «Негроні»);
- горілкою (знаменитий коктейль «Веспер»);
- биттером («Кампарі», Jin bitter lemon);
- фруктовими лікерами («Парадайз», «Чорна вдова»);
- іншими міцними алкогольними напоями: ромом, текілою («Лонг-Айленд»).
На основі цих інгредієнтів вийдуть оригінальні алкогольні коктейлі з незвичайними м’якими смаками. Стандартні пропорції (1:2) можна міняти на свій розсуд.
Джин із закускою
Так як цей спиртний напій є аперитивом, тобто збуджує апетит, його бажано вживати перед початком застілля. Джин краще пити з чим-небудь легким, які не мають різких запахів, інакше ви не почуєте його оригінального смаку і аромату.
Оптимальною закускою вважаються:
- маслини;
- маринований лук;
- цитрусові (лимон, лайм, грейпфрут, апельсин, мандарин);
- інші свіжі фрукти і ягоди, особливо персики, виноград, ківі.
Саме ці продукти, на думку багатьох, створюють м’яку, витончену, приємну гаму смаків, поєднуючись з джином. Ялівцеву горілку можна закушувати також твердим сиром, копченостями, рибними стравами або гірким шоколадом — все залежить від ваших особистих переваг.
Цей «напій джентльменів» міцний, насичений, володіє благородною палітрою смаків, від хвойного ялівцевого і ніжного фіалкового, до освіжаючого цитрусового. І якщо знати, з чим пити джин, то можна ще більше збагатити цю палітру, перетворивши його в один зі своїх найулюбленіших алкогольних напоїв.