Як правильно вибрати сонячні батареї?

З кожним днем ​​плати за комунальні послуги все збільшуються і збільшуються. Навіщо сплачувати великі гроші за рахунку, коли можна поставити чудо установку і використовувати енергію Сонця. На даний момент різновиди сонячних установок дуже багато, через це їх вибір складний. А ще їх вибір ускладнює дорожнеча і різниця їх ККД.
Кремнієві Сонячні панелі https://prel.prom.ua/g1317082-sonyachni-batareyi-obladnannya на основі кремнію бувають: монокристалічні і полікристалічні.
Найефективнішим видом сонячних панелей прийнято вважати — монокристалічні. Це обумовлюється тим що, вони виготовляються з найчистішого кремнію. Процес виготовлення даного виду панелей складний. Кремній нагрівають до високих температур і виливають з неї циліндра образну довгу субстанцію. Далі з неї вирізують листи товщиною до 300 мкм. Кристали розташовані паралельно і направлені в одну сторону, це і робить їх настільки ефективними.

Коефіцієнт корисної дії в середньому — до 22%. Монокристалічні батареї дуже дорогі, але окупаються швидко, за 2 роки.
Полікристалічні панелі — це аналог монокристалічних сонячних панелей. Процес виготовлення відбувається на менших температурах, кристали розташовані не паралельно і направлені в різні боки. Зв’язки з цим, вони дешевше і менш ефективні. ККД — до 18%. Окупаються за 3-4 роки.

плівкові

Цей вид сонячних батарей виробляються з метою здешевлення та полегшення процесу виготовлення. Плівкові батареї бувають на основі кадмію (ККД — близько 10%) або селеніду міді-індію (ККД — близько 20%). Головною перевагою прийнято вважати те, що вони не потребують прямому попаданні сонячних променів і можуть використовуватися в регіонах туманним або похмурому кліматом. Мінус — величезні габарити. Для плівкових установок необхідно в два рази більше площі, ніж для кремнієвих. Тому їх часто використовують для великих сонячних ферм і з великою кількістю вироблюваної енергією.

При виборі сонячних панелей радимо враховувати яке середня кількість енергії необхідно, чи достатньо місце для установки і експлуатації панелей. Також, потрібно враховувати в якому кліматі будуть експлуатуватися сонячні батареї.
Якщо місцевість установки в сонячному кліматі, незважаючи на дорожнечу кращим варіант буде монокристалічні панелі.
Якщо експлуатація буде в похмурому або туманному кліматі і бюджет на покупку невеликий, то плівкові панелі на основі селеніду міді-індію будуть найефективнішим варіантом.

ИНТЕРЕСНО


Вам понравиться