Державний трейдер за два тижні став основним експортером електроенергії до Європи

АТ “Енергетична компанія України”, 100% акцій якого належить державі, за два тижні стало основним експортером електроенергії в Україні. Про це повідомила прес-служба компанії.
З 19 по 31 серпня АТ “ЕКУ” експортувало до Румунії та Словаччини 39 000 МВт-год електроенергії. Це у 1,6 раза більше, ніж експортувала вся державна генерація за попередні півтора місяці, коли стартував експорт.

“Держава збільшила частку в експорті електроенергії на напрямках до Румунії та Словаччини майже вчетверо – з 13% до 50%”, – йдеться у заяві компанії.

Весь обсяг електроенергії для постачання АТ “ЕКУ” придбало у НАЕК “Енергоатом” через Українську енергетичну біржу (УЕБ). За даними Економічної правди, державний трейдер попросив Енергоатом відкласти оплату на 90 днів.

В ЕКУ впевнені, що така співпраця йде на користь усім державним учасникам ринку.

“Держава запрацювала на всіх трьох етапах: генерації електроенергії, її передачі та продажу. І в кожному з цих напрямків збільшила прибутковість”, – заявила компанія.

Обсяги експорту електроенергії українських атомних електростанцій за цей період зросли вп’ятеро, а надходження Енергоатому через збільшення обсягів експорту становили близько 90 млн. грн.

Надходження державним компаніям НЕК “Укренерго” та ДП “Гарантований покупець” від ЕКУ за послуги передачі та диспетчеризації, доступ до перетину, а також ПЗГ (покладання спеціальних обов’язків) склали 724,5 млн грн.