Прем’єріада у Британії. Що говорили Трас і Сунак про Україну, Росію та Китай на дебатах

Глава МЗС Британії Ліз Трасс та екс-канцлер Казначейства Ріші Сунак згадали Україну та Росію на дебатах у рамках перегонів за посаду лідера Консервативної партії. Обидва політики відзначили британські санкції проти Росії та підтримку України зброєю, повідомляють британські ЗМІ.
Як пише The Guardian, обидва кандидати пишалися своїм послужним списком у підтримці України, при цьому вони виключили активні дії Королівського флоту Британії у Чорному морі.

Зокрема, їм ставили питання, чи будуть вони на посаді прем’єра готові направити в Україну війська, пише The Independant.

Трас повторила, що не готова до того, щоб Лондон був безпосередньо залучений до конфлікту. Вона сказала, що Британія зробила все можливе для допомоги Україні: перша з європейських країн відправила зброю, запровадила найжорсткіші санкції проти Росії, а також допомагає у питаннях морського страхування та вивезення зерна.

“Але Україна не є країною НАТО, і я думаю, що було б неправильно безпосередньо розміщувати наші війська та наші ресурси”, – пояснила вона.

Сунак не відповів прямо на запитання, проте зазначив, що за його каденції Британія “ввела один із найсильніших наборів економічних санкцій, які будь-коли бачив світ”, і підтримала Україну зброєю.