США виділять Україні $89 млн на розмінування території

Державний департамент США має намір виділити $89 млн на підтримку зусиль України з розмінування своєї території, оскільки через війну країна зіткнулася з “однією з найсерйозніших проблем з наземними мінами і боєприпасами, що не розірвалися, за останні десятиліття”, заявив у вівторок представник Держдепартаменту, повідомляє CNN.
Допомога піде на фінансування 100 команд із розмінування, які працюватимуть “в районах із найбільшим рівнем забруднення” протягом наступного року.

Також, за словами чиновника, Сполучені Штати нададуть навчання та обладнання командам із розмінування.

$89 млн підуть не безпосередньо уряду України, а неурядовим організаціям та підрядникам, які працюють із урядовими командами.

“Нам відомо, що Росія використовує безліч різних типів касетних боєприпасів”, – сказав чиновник, зазначивши заяву МЗС України про те, що “російські сили навмисно ховають вибухівку в іграшках та блискучих предметах, щоб привернути увагу дітей”.

“Це жахливе використання саморобних вибухових пристроїв російськими військами нагадує тактику ІДІЛ у Сирії”, – сказав представник Держдепу.

Він також послався на заяву українського уряду про те, що 160 000 квадратних кілометрів території можуть бути забруднені наземними мінами і боєприпасами, що не розірвалися.

Проте чиновник зазначив, що точні масштаби мінного забруднення важко визначити, оскільки війна з Росією продовжується.

“Думаю, можна з упевненістю сказати, що це виклик, з яким Україна стикатиметься десятиліттями”, – сказав він.