Президент США Джо Байден провів окремі переговори з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу та главою Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Сторони обговорили напад ХАМАСу та інші питання.
Про це повідомляється на сайті Білого дому.
Як зазначається, під час розмови з Нетаньягу, Джо Байден наголосив на незмінній підтримці Ізраїлю з боку США та поінформував ізраїльського прем’єра про військову підтримку і повторив своє застереження проти будь-яких спроб розширити конфлікт.
Також сторони обговорили координацію США з ООН, Єгиптом, Йорданією, Ізраїлем та іншими країнами регіону, щоб забезпечити невинним цивільним особам доступ до води, їжі та медичної допомоги. Президент Байден підтвердив свою підтримку всіх зусиль із захисту цивільних осіб.
«Оскільки з’являється дедалі більше інформації про жорстокі злодіяння ХАМАС, скоєні минулого тижня, президент Байден підтвердив необхідність того, щоб усі країни однозначно засудили ХАМАС як терористичну організацію, яка не відображає сподівання палестинського народу», – йдеться у заяві.
Під час розмови з главою Палестинської автономії Махмудом Аббасом Байден засудив жорстокий напад ХАМАС на Ізраїль і підтвердив, що ХАМАС не виступає за право палестинського народу на гідність і самовизначення.
Аббас поінформував Байдена про його діяльність у регіоні та зусилля з доставки вкрай необхідної гуманітарної допомоги палестинському народові, особливо в секторі Гази. Зі свого боку Байден запропонував Палестинській адміністрації свою повну підтримку цих важливих і постійних зусиль.
«Президент Байден докладно розповів про зусилля США з координації дій із партнерами з метою запобігання розширенню конфлікту, а також про необхідність збереження стабільності на Західному березі річки Йордан і в регіоні загалом», – йдеться у заяві Білого дому.
Держсекретар США Ентоні Блінкен вже їздив до Ізраїлю. Мета візиту – показати, що США підтримують країну.
США зможуть надавати озброєння, необхідне для боротьби, для України та Ізраїлю одночасно, повідомив міністр оборони США Ллойд Остін.
Спецслужби Сполучених Штатів задовго до дня масштабного нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль мали інформацію, що угруповання ймовірно щось готує.