Ендокринолог пояснив, чому після 40 люди повніють і як цього уникнути

Після 40 років багато, навіть колись стрункі люди, раптом починають стрімко повніти. З чим це пов’язано і чи можна запобігти цим змінам, розповіла лікар-ендокринолог Катерина Казачкова.

Вона назвала дві причини набору ваги із віком. Після 40 років в організмі знижується рівень статевих гормонів. Цей гормональний збій веде до того, що людина хоче більше їсти і тим самим накопичує зайву вагу.
Друга причина – перехід до більш розміреного способу життя, ніж у минулі роки. Людина менше рухається, більше часу проводить удома, лінується займатися спортом. І всі наїдені калорії осідають у жирових відкладах.

З’ясувавши причини, легко намітити план, що робити далі, щоби не запливти жиром.

Лікар радить більше займатись спортом. До спортзалу після 40 років треба ходити навіть частіше, ніж у 30 років. “Якщо, наприклад, у 30 років ми можемо собі дозволити один похід до зали на тиждень, то після 40 років заняття мають бути більш регулярними, щоб спалювати жир та зміцнювати м’язи”, – каже фахівець. Інакше людині загрожує як набір ваги, а й втрата м’язового каркаса. “Якщо не тренуватись, можна втратити 15 відсотків м’язів за 15 років”, – попередила Казачкова.

Нагадаємо, що з атрофованими м’язами людина починає відчувати величезні проблеми з опорно-руховою системою: не підтримуються м’язами, починають хворіти на суглоби, розвиваються остеохондрози, радикуліти, артрити та остеопорози.