5 симптомів раку, які ігнорують більшість людей

Ракові утворення різноманітні, і їх симптоми надзвичайно різноманітні. Багато людей не серйозно ставляться до потенційних попереджувальних знаків. Однак ранні та регулярні огляди можуть значно підвищити шанси на одужання.

У симптомах раку часто пропонують більш безпечні клінічні картини. Саме тому багато хто з постраждалих не ставляться до них досить серйозно. Шанси на одужання можуть бути значно збільшені за рахунок регулярних медичних оглядів і раннього початку лікування. Не ігноруйте ці 5 ознак раку:
1. Постійний кашель

Кашель зазвичай супроводжується застудою або грипом, і спочатку нема про що турбуватися. Однак будь-якому, у кого безперервний кашель, слід пройти більш докладне обстеження-фахівці радять:

“У більшості випадків кашель не означає рак. Але постійний кашель необхідно досліджувати, щоб з’ясувати, чи може це бути рак легенів”, – пояснює лікар з центру профілактики раку.

2. Стійка печія

Печія може мати безліч причин: наприклад, надмірний стрес або занадто жирна і солодка дієта. Якщо симптоми з’являються час від часу, турбуватися нема про що. Але постійна печія може бути ознакою раку горла і гортані.

3. Свербляча шкіра

Небезпека, яку можуть представляти родимки, часто недооцінюється: родимка може перерости в злоякісну меланому – чорний рак шкіри. Ознаки цього: стійкий свербіж або печіння в ураженій області плями. Якщо людина помічає такі симптоми, лікарі рекомендують відвідати дерматолога.

4. Кров в стільці

Кров в стільці може мати безліч причин, і більшість з них вказує на більш доброякісні захворювання, ніж рак: деякі з основних причин – геморой або невеликі розриви слизової оболонки. Фахівці настійно рекомендують щорічно оглядати стілець приблизно з 50 років.

5. Збільшення лімфатичних вузлів

Стійкі збільшені безболісні лімфатичні вузли можуть вказувати на рак лімфатичних вузлів. Особливо, якщо ця безболісна припухлість тримається довго і більше не проходить. Тому рекомендується медичне обстеження.