Home Здоров'я 7 важливих для здоров’я речовин, яких нам не можуть дати рослинні продукти

7 важливих для здоров’я речовин, яких нам не можуть дати рослинні продукти

by admin

Деякі важливі для здоров’я поживні речовини важко або навіть неможливо отримати в достатній кількості з рослинної їжі. Серед таких речовин – вітаміни В12 і D3, таурин, гемове залізо та інші.

Вітамін В12 (кобаламін). Вітамін B12 є важливою живильною речовиною, яка майже виключно міститься в продуктах тваринного походження, таких як риба, м’ясо, молочні продукти і яйця. Ця живильна речовина бере участь у виробництві еритроцитів і необхідна для нормальної роботи мозку.

На дефіцит вітаміну В12 вказують такі симптоми:

  • слабкість і втома,
  • неврологічні та психічні розлади,
  • мегалобластна анемія,
  • хвороби серця.

Креатин. Джерелом креатину, або азотовмісної карбонової кислоти є продукти тваринного походження, в першу чергу, м’ясо і мізки. Креатин забезпечує м’язам запас енергії, надаючи їм більшу силу і витривалість, його недолік пов’язаний з погано розвиненою м’язовою масою, що сприяє прискореному старінню.

Карнозин. Це живильна речовина є антиоксидантом, який концентрується в м’язах і мозку. Достатній рівень карнозину в м’язах пов’язаний зі зменшенням м’язової втоми і поліпшенням продуктивності. Основні харчові джерела речовини – м’ясо, птиця і риба.

Вітамін D3 (холекальциферол). Кращими джерелами вітаміну D3 є жирна риба, яєчні жовтки, печінка тріски. Дана речовина сприяє кращому засвоєнню вітаміну D, одного з найважливіших для нашого здоров’я.

Дефіцит вітаміну D пов’язаний з підвищеним ризиком виникнення різних несприятливих станів, в числі яких:

  • остеопороз з підвищеним ризиком переломів у літніх людей,
  • рак,
  • хвороби серця,
  • розсіяний склероз,
  • депресія і порушення функції мозку,
  • виснаження м’язів і зниження сили, особливо у літніх людей.

Докозагексаєнова кислота (ДГК). Докозагексаєнова кислота – це незамінна омега-3 жирна кислота, яка важлива для нормального розвитку і функціонування мозку, і міститься в основному в жирній рибі, риб’ячому жирі. Дефіцит цієї речовини в організмі може чинити несприятливий вплив на психічне здоров’я і роботу мозку, особливо у дітей. Недостатнє споживання ДГК у вагітних може негативно позначитися на розвитку мозку плода.

Гемове залізо. Цей різновид заліза міститься тільки в м’ясі, особливо в червоному. Гемове залізо набагато краще засвоюється організмом, ніж негемове, яке зазвичай міститься в рослинній їжі.

Недолік заліза загрожує самими згубними наслідками для організму. Низький вміст заліза в крові викликає зниження рівня гемоглобіну і кисневе голодування органів і тканин. Якщо організм недоотримує його протягом тривалого часу, може виникати залізодефіцитна анемія (недокрів’я), яка в свою чергу, веде до порушення діяльності імунної, серцево-судинної, травної та сечовидільної систем.

Таурин. Таурин – це сполука сірки, яке міститься в різних тканинах організму, включаючи мозок, серце і нирки. Хоча його тілесна функція не зовсім ясна, вчені вважають, що дана речовина грає роль в м’язовій функції, утворенні жовчної солі і антиоксидантного захисту організму.

Таурин міститься тільки в продуктах тваринного походження, таких як риба, морепродукти, м’ясо, птиця і молочні продукти. Згідно з даними нового дослідження, проведеного фахівцями Корнельського університету, недолік таурину провокує розвиток безпліддя у чоловіків. У свою чергу його достаток, захищає людину від хвороб серця, діабету, захворювань очей і печінки.

Джерело: МедікФорум



UA.НОВИНИ – молоде незалежне інтернет видання українських новин. У нас в пріоритеті події, що відбулися в Україні. З величезного потоку інформації ми намагаємося вибрати тільки найважливіше, потрібне і цікаве – те, що ви, можливо, не зможете знайти на інших інтернет ресурсах.

Популярно

Новини