Американські дієтологи назвали найбільш небезпечний спосіб приготування яєць

Яйця – джерело багатьох корисних речовин. Однак один із способів їх приготування може звести всю користь нанівець, впевнені американські дієтологи.

“Яєчні білки – неймовірне джерело білка, а жовтки – джерело вітамінів і мінералів, включаючи вітамін A, B12, селен, холін і лютеїн зеаксантин (обидва з яких сприяють здоров’ю очей)”, – розповіла лікар-дієтолог Ліндсі Веглер.
У минулому яйця могли мати погану репутацію за рівень холестерину, але тепер ми знаємо, що їх вживання в їжу не підвищує холестерин, як вважалося раніше”, – стверджує експертка.

При цьому дієтологиня зазначає, що один з найпопулярніших способів приготування яєць є ще й найнебезпечнішим. Йдеться про смаження на сковороді з використання великої кількості масла. За словами Веглера, в цьому випадку є ризик “нейтралізувати деякі з чудових переваг яєць для здоров’я”.

“Яйця містять багато білка і мало насичених жирів – до тих пора, поки ви не додаєте масло в яєчню”, – попередила ще одна дієтологиня Кетрін Басбаум. Вона пояснила: “надлишок насичених жирів в раціоні тісно пов’язаний з серцевими захворюваннями”. “Приготування їжі при високих температурах окисляє олію, і при вживанні це може викликати запалення в організмі”, – додає дієтологиня Ребекка Вашута.