Британський лікар розповів про небезпеку щоденного душу

Приймати душ люблять майже всі, а багато хто робить це вранці і ввечері. Вода допомагає не тільки “освіжитися”, але і посилити кровотік в організмі. Однак вчені і лікарі досі не прийшли до єдиної думки про те, чи варто приймати душ кожен день.

Спираючись на дані досліджень, доктор Кріс з Великобританії розповів про небезпеку для здоров’я, яку являє собою щоденний душ. “Це може бути шкідливою звичкою, тому що шкіра густо населена корисними бактеріями, а мило може їх просто змивати”, – сказав він.
Чому варто турбуватися?

Шкіра має захисний жировий шар, який створюють корисні бактерії та інші мікроорганізми. “Часте миття видаляє їх, особливо якщо вода гаряча”, – пояснив фахівець.

Ускладнення

Саме мінімальний наслідок такого стану-суха і роздратована шкіра. У більш важких випадках може з’явитися свербіж. Такий шкірний покрив більше не захищає людину від шкідливих алергенів і бактерій, які тепер можуть проникати через бар’єр і викликати шкірні інфекції та алергічні реакції.

Більш того, антибактеріальне мило дійсно вбиває нормальні бактерії. Воно порушує баланс мікроорганізмів на шкірі і сприяє появі більш витривалих, менш доброзичливих мікробів, більш стійких до антибіотиків, додав доктор Кріс.

Що говорять дослідження?

У статті, опублікованій в журналі Emerging Infectious Diseases, вчені навели докази зв’язку між гігієною шкіри і інфекцією, а також впливом миття на цілісність шкірного покриву. З’ясувалося, що широке використання протимікробних засобів викликало стійкість до антисептиків і пошкодження шкірного бар’єру, пов’язаного з частим миттям.

Зокрема, вчені проаналізували дослідження з миття рук. Виявилося, що у медсестер з ушкодженнями шкіри на руках через часте миття і носіння рукавичок більше інфекційних агентів.

Що стосується душу, то фахівці відзначили його користь для здоров’я, але підкреслили, що все залежить від частоти прийому. Виступаючи перед лікарями клініки Health Body Cleveland Clinic, дерматолог Шилпі Хетарпал розповіла про його переваги.

“Ми щодня контактуємо з тисячами алергенів, які змиваються, поки ми приймаємо душ. Крім того, вода очищає шкіру від бактерій і вірусів”, – сказала вона. Однак ранковий і вечірній душ може позбавити шкіру вологи, викликавши сухість і роздратування, уклала фахівець.