Британським ученим вдалося виростити очі у пробірці

Дослідникам, які працюють на базі Університетського коледжу Лондона, змогли виростити в пробірці так звані “міні-очі”, які допоможуть вченим детально вивчити рідкісне генетичне захворювання, здатне викликати у людини сліпоту.

Йдеться про синдром Ушера –  порівняно рідкісне генетичне захворювання, яке викликається мутацією одного з 10 генів і призводить до глухоти та прогресуючої втрати зору (пігментної дегенерації). Повідомляється, що вченим  вдалося створити сітківку ока із клітин шкіри.
При цьому використовувалися  стовбурові клітини здорових донорів та незрячих людей, хворих на синдром Ушера. “Міні-очі” були вирощені в пробірці і будуть використовуватися для всебічного вивчення та дослідження хвороби, що призводить до сліпоти. Раніше аналогічні дослідження проводилися з використанням клітин тварин, проте вони не могли з точністю імітувати втрату зору, що відбувається за синдрому Ушера. Завдяки створенню “міні-очей” фахівці  збираються розібратися в тому, як саме у хворих відбувається деградація зору. 

Синдром Ушера  приголомшує приблизно від 3 до 10 осіб на 100 тисяч у всьому світі. Діти з цим генетичним захворюванням найчастіше народжуються глухими, які зір поступово погіршується. Хворі остаточно сліпнуть у зрілому віці і цей процес не можна зупинити.