Чи потрібно приймати ліки від гіпертонії, якщо тиск від 130 до 139 мм рт.? Відповідають лікарі з США

Згідно з новою науковою заявою Американської кардіологічної асоціації, медичним працівникам слід розглянути можливість призначення ліків пацієнтам зі злегка підвищеним артеріальним тиском, якщо його рівень не знижується після шести місяців здорового способу життя.

Заява заповнює прогалину в рекомендаціях керівництва, звертаючись до того, як управляти нелікованим високим артеріальним тиском 1 стадії – рівнями 130-139 / 80-89 мм рт.
У Американської колегії кардіологів / Американської асоціація серця кров’яного тиску управління рекомендація для пацієнтів зі стадією 1 гіпертензією та низьким рівнем (<10%) рискою для серцевого нападу або інсульту протягом 10 років є першим ласощами з здоровим способом життя змінами і повторіть перевірку артеріального тиску через шість місяців.

Для пацієнтів з гіпертонією 1 стадії і високим (>10%) 10-річним ризиком серцевого нападу або інсульту в керівництві рекомендується приймати антигіпертензивні препарати на додаток до здорового способу життя.

“Ми знаємо, що у людей з артеріальним тиском нижче 130/80 мм рт. ст. менше маркерів серцево-судинного ризику, таких як підвищений рівень кальцію в коронарних артеріях, збільшення серця або накопичення відкладень, званих атеросклерозом, в артеріях шиї. Існують переконливі докази того, що лікування “високий кров’яний тиск рятує життя, знижуючи ризик серцевого нападу та інсульту”, – сказав Джонс.

Зміни в здоровому способі життя для зниження артеріального тиску включають досягнення ідеальної маси тіла, фізичні вправи, обмеження натрію в раціоні, збільшення споживання калію і дотримання дієтичних підходів до боротьби з гіпертонією (комбінована дієта з фруктів і овочів з нежирними молочними продуктами і зниженим вмістом насичених жирів і загального жиру).

Пацієнтам слід рекомендувати обмежити вживання алкоголю і не палити. Вони залишаються наріжним каменем профілактики серцево-судинних захворювань.