Чому шлунок людини реагує на стрес і як в такому випадку його заспокоїти

Коли ви нервуєте або перебуваєте в стані стресу, чи стикаєтеся ви з болем у животі або іншими проблемами, пов’язаними з роботою шлунково-кишкового тракту? Виявляється, що це трапляється з багатьма людьми. Між головним мозком і ентеральною нервовою системою, що знаходиться в стінках шлунково-кишкового тракту, існує зв’язок. З цієї причини, коли ви відчуваєте занепокоєння або сильне почуття тривоги, в животі можуть виникати неприємні відчуття, аж до нудоти або нетравлення.
Чому шлунок людини реагує на стрес?

Стрес і тривога є тригерами проблем в шлунково-кишковому тракті. В цьому стані людина може зіткнутися з нудотою, печією, здуттям живота або діареєю.

Ентеральна нервова система — це частина нервової системи, яка знаходиться в шлунково-кишковому тракті. Між нею і мозком існує тісний зв’язок. Під час стресу головний мозок посилає сигнали, які можуть змусити травну систему поводитися по-іншому. Крім того в момент сильних переживань ми схильні шукати розради в їжі. Тому ще однією з основних причин виникнення проблем у роботі шлунково-кишкового тракту є вживана нами їжа.

Як заспокоїти кишківник у стресовий період?

Середземноморська дієта

Людям, які переживають сильні емоції, рекомендується дотримуватися середземноморської дієти. В її основі лежить вживання овочів, фруктів, горіхів і цілозернових продуктів. В раціон також входять м’ясо птиці, яйця і молочні продукти.

Графік харчування

Щоб уникнути проблем з шлунково-кишковим трактом слід дотримуватися правильного розкладу приймання їжі. Не можна допускати переїдання.

Сон

Достатня кількість сну — дуже важливий момент при відновленні організму в період стресу. Повноцінний сон допоможе уникнути негативних наслідків.

Фізична активність

У багатьох людей із-за сильних переживань опускаються руки, їх затягує апатія. Але як би вам не хотілося сидіти на дивані й нічого не робити, треба змушувати себе рухатися. Влаштовуйте домашні тренування, і ви легше перенесете стрес і уникнете проблем з травленням.

Спілкування

Стрес не можна переживати наодинці. Щоб впоратися зі своїм станом, підтримуйте зв’язок зі своєю сім’єю, спілкуйтеся з друзями. В XXI столітті не складе труднощів, сидячи на карантині, підтримувати комунікацію з близькими людьми, за допомогою телефонних дзвінків або аудіозв’язку.