Дефіцит вітаміну B12: постійно поганий настрій може бути симптомом

Вітамін B12 – найважливіший інгредієнт для здорового функціонування організму, оскільки він необхідний вироблення червоних кров’яних тілець. Ознаки дефіциту можуть розвиватися дуже повільно і впливати на різні частини тіла і навіть ваш настрій. Чи може ваша депресія, поганий настрій чи неспокій бути пов’язаним із низьким рівнем необхідного вітаміну?
Вітамін B12 та інші вітаміни групи B відіграють роль у виробленні в мозку хімічних речовин, що впливають на настрій та інші функції мозку.

Низький рівень B12 може бути пов’язаним із депресією.

Дефіцит B12 може викликати практично будь-які психіатричні симптоми, від тривоги та паніки до депресії та галюцинацій. Це пов’язано з тим, що дефіцит B12 викликає симптоми в нервовій системі та еритроцитах.

У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національних інститутів охорони здоров’я, вивчали лікування депресії вітаміном B12.

У дослідженнях депресивних пацієнтів було виявлено як низький рівень фолієвої кислоти, і низький рівень вітаміну B12, а дослідженнях серед населення загалом виявлено зв’язок між депресією і низьким рівнем цих двох вітамінів.

«Низький рівень фолієвої кислоти в плазмі або сироватці також був виявлений у пацієнтів з рецидивними розладами настрою, які лікувалися літієм. На основі поточних даних ми пропонуємо спробувати оральні дози фолієвої кислоти (800 мкг на день) та вітаміну B12 (1 мг на день) для покращення результатів лікування депресії».

Інший можливий зв’язок між поганим настроєм та дефіцитом B12 може полягати у впливі B12 на рівні серотоніну в головному мозку на додаток до інших хімічних речовин.

Серотонін допомагає регулювати настрій людини. Низький рівень серотоніну може бути пов’язаний із депресією. Однак деякі дослідження показали, що серотонін може відігравати меншу роль у депресії, ніж вважалося раніше.