Делікатна проблема: причини затримки місячних

Регулярний менструальний цикл — запорука здорового та активного життя жінки. Як правило, він триває 25-28 днів, після чого настає менструація. Звичайно, тривалість менструального циклу у кожної жінки індивідуальна і може змінюватись, особливо у певні життєві періоди.

Небезпека порушень менструального циклу
Регулярні, щомісячні менструації свідчать про те, що у жінки гормональний фон у нормі та репродуктивна система в порядку. Порушення менструального циклу та затримка місячних можуть свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям жінки. Якщо місячні припинилися і не наступають протягом 3-4 місяців — це серйозна нагода терміново звернутися до лікаря та з’ясувати, у чому проблема.

На жаль, багато жінок не завжди готові говорити з лікарем про часті затримки або нерегулярні місячні. Втім такі порушення у роботі організму підвищують ризики розвитку остеопорозу, хвороб серця, безпліддя та інших гормональних ускладнень.

Чому відбувається затримка або припиняються місячні, може встановити лікар при очній консультації, а також зібравши необхідні аналізи. Наш експерт розповість про основні причини затримки місячних.

Причини порушення менструального циклу

Основні причини порушення менструального циклу: 1. Порушення гормонального фону внаслідок дисфункції яєчників чи щитовидної залози. 2. Стресові чинники. 3. Перельоти, переїзди. 4. Порушення менструального циклу на фоні коливань ваги, найчастіше через різке зниження маси тіла. 5. Інтенсивні фізичні навантаження (як активний спорт, і важка фізична робота). 6. Порушення циклу на фоні прийому деяких лікарських засобів (наприклад, при лікуванні депресії).

Методи лікування

Ми не розповідатимемо докладно про те, як можна вирішити проблеми з нерегулярними місячними. У будь-якому випадку, таке рішення прийматиме лікар на підставі отриманих аналізів. Однак ти маєш розуміти, що такі порушення лікуються не лише медикаментозно, а й у особливо складних випадках можливе оперативне втручання. Тому при порушенні менструального циклу або затримці місячних відкладати візит до лікаря не варто.