Дерматолог розповіла про причини ранньої появи сивини

Лікар-косметолог Катерина Пащенко розповіла, чому сивіє волосся і в чому причина ранньої появи сивини.

Як підкреслила лікар, «вікова» поява сивого волосся (в середньому у віці 50–55 років) — це фізіологічний процес, пов’язаний з ослабленням функції меланоцитів, які продукують меланін, який забезпечує колір волосся.




«Якщо говорити про раннє посивіння волосся (від 20–30 років), то тут може бути кілька факторів, що впливають на зниження активності або навіть загибель меланцитів. Насамперед це генетична схильність. Якщо в сім’ї у когось сиве волосся з’явилося в ранньому віці, то ймовірність виникнення у вас сивини досить велика», — пояснила косметолог.

Друга причина, яку необхідно виключати при ранньому посидінні волосся, це хронічний стрес. Під час стресу в кров надходить велика кількість адреналіну, який порушує зв’язок меланіну з білковою структурою волосся, внаслідок чого пігмент нейтралізується, а спазм судин на фоні нервового потрясіння порушує мікроциркуляцію навколо волосяного фолікула та може призвести до атрофії та навіть загибелі меланоцитів.

Немаловажну роль у появі сивого волосся також відіграють осередки хронічної інфекції, внаслідок яких порушується антиоксидантний захист навколо волосяного фолікула, накопичуються вільні радикали, що призводить до пошкодження меланоцитів.

До факторів, які можуть впливати на появу сивого волосся, можна віднести: захворювання щитовидної залози, гіпофіза, що спричинили гормональні порушення; захворювання шлунково-кишкового тракту; залізодифіцитна анемія; нераціональне харчування з низьким вмістом білка; порушення обмінних процесів.

Також важливу роль відіграє нестача мікроелементів (цинку, міді, селену, кальцію). Наприклад, мідь є основною частиною ферменту тирозинази, яка бере участь безпосередньо в утворенні меланіну, і при нестачі цього мікроелементу синтез меланіну також знижується.

Крім того, Пащенко підкреслила, що причиною може бути нестача вітамінів, переважно групи В. Наприклад, В2 та В9 покращують мікроциркуояцію, В8 забезпечує природне функціонування меланоцитів, а В12 зміцнює імунітет та активізує поділ клітин в епідермісі.

«Нестача амінокислот. Наприклад, амінокислота цистеїн бере участь у антиоксидантному захисті, а амінокислота тирозин – у синтезі меланіну. Також аутоімунні захворювання, вплив навколишнього середовища, надмірне УФ-випромінювання, куріння, алкоголь, онкологічні захворювання — все це може призвести до ранньої появи сивини», — сказала фахівець.