Дієтолог розповіла, чим корисні персики і кому їх не можна їсти

Коли черешні вже всі наїлися, а сезон кавунів ще не почався, найпопулярнішим фруктом стає персик. За всієї очевидної користі старатися з його поїданням все ж таки не варто.

Загалом персики не мають протипоказань і підходять для дієтичного харчування: на 100 г припадає всього 40 кілокалорій, вони містять клітковину, яка підтримує мікрофлору, зміцнює імунітет, покращує роботу кишечника і так далі.
Як розповіла лікар-дієтолог Антоніна Саволюк, популярний липневий фрукт багатий на вітаміни та мікроелементи (С та Е, мідь), які важливі для кровотворення, а значить будуть корисні людям з анемією. Антиоксиданти, що містяться в персиках, у свою чергу, уповільнюють старіння організму.

– Кавова кислота, поліфеноли, лютеїн – ці біологічно активні речовини дуже потрібні нашому організму, і всі вони містяться в персиках, – каже лікар.

І радить з’їдати 300-500 г цих фруктів на день, якщо вони виступають як самостійний прийом їжі, і 100-200 г, якщо йдеться про перекус.

Головне – не надто багато.

– Якщо ви дотримуватиметеся рекомендованої кількості, то персики можуть їсти все, за винятком людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту в гострій стадії, – наголосила Антоніна Саволюк.

Зрозуміло, персики протипоказані людям з алергією чи непереносимістю. У таких випадках варто проконсультуватися з лікарем.