Дієтолог розповіла про корисні властивості нешліфованого рису

Найбільша кількість корисних речовин міститься у нешліфованому рисі. Про це заявила лікар-дієтолог Юлія Чехоніна.

Вона пояснила, що саме в нешліфованому рисі є оболонка, в якій міститься велика кількість корисних речовин — вітаміни групи B, селен та інші.

«Шліфований — це переважно білий рис: басмати, жасмин, пропарений. А нешліфований – це бурий, червоний, чорний дикий і так далі», – розповіла вона.
Так, за словами лікаря, у нешліфованому рисі містяться вітаміни групи B, корисні для мозку та нервової системи. Крім цього в ньому є холін – жироподібна речовина, необхідна для мембран клітин нервової системи.

Чехоніна порадила змішувати різні види рису, щоб отримати більше корисних речовин. За її словами, білий рис теж не має користі — він має не найвищу калорійність, але при цьому виступає добрим джерелом енергії.

Крім того, дієтолог розповіла, що рис ідеально поєднується з рибою.

«Вони чудово доповнюють один одного за своїми корисними властивостями та хімічним складом. Морська риба багата на йод. А йод дуже добре засвоюється у присутності селену, якого, до речі, багато у нешліфованому рисі. І йод, і селен необхідні функції нашої щитовидної залози. І селен сприяє кращому засвоєнню йоду», – сказала лікар.