Дієтолог розповіла, які салати шкідливіші за фастфуд.

Салат – універсальна страва, яку можна приготувати з різних інгредієнтів, і вона прикрашатиме будь-який стіл. Але деякі салати, що користуються великою популярністю, насправді не такі вже й корисні, а за енергетичною цінністю можуть і зовсім поступитися фастфудом. 

  • Оселедець під шубою

Варені овочі, які входять до складу цього салату мають високий глікемічний індекс, і разом вони підвищують рівень цукру в крові. Такий салат не рекомендується для частого вживання, хіба що у великі свята. Якщо хочете зробити його кориснішим для здоров’я, тоді не соліть його і обмежтеся малою порцією. 
  • Крабовий салат із рисом

Улюблений багатьма крабовий салат з додаванням рису також дуже калорійний. До нього входить охолоджений рис, у якому утворюється більше резистентного крохмалю, яке не розщеплюють ферменти підшлункової залози. Плюс до всього, основу салату складають крабові палички, в яких мінімум користі, зате багато хімічних добавок. І всі інгредієнти заправляються майонезом, а його також важко назвати корисним. 

  • Олів’є

Ще один салат, який має велику популярність. Основна його шкода у майонезній заправці, яка “навантажує” організм, зокрема за рахунок різних харчових добавок. Та й докторська ковбаса не найкорисніший інгредієнт, бо містить сою, крохмаль та мінімум м’яса. Щоб олів’є було кориснішим, слід замінити майонез на сметану, а ковбасу — на яловиче серце.