Дієтолог розповіла, які сезонні фрукти та овочі є найкориснішими.

У щоденному раціоні обов’язково мають бути фрукти та овочі. Вони насичують організм корисними мікроелементами та вітамінами, а також клітковиною, яка нормалізує роботу кишкової мікрофлори та зміцнює імунітет. Лікар-дієтолог Олена Соломатина розповіла, які сезонні фрукти та овочі є найкориснішими.

До складу огірків входить багато калію, який позитивно впливає на серце та нирки. Дієтолог каже, що вживання цього продукту в необхідній кількості захищає від захворювань судинної системи та щитовидної залози. В огірках міститься багато фосфору, кальцію, магнію, заліза. У помідорах є органічні кислоти, клітковина, кальцій, калій, залізо.
Проходячи термічну обробку, вони не втрачають своїх корисних властивостей, що дуже важливо. Дуже корисно їсти помідори, якщо є проблеми із серцево-судинною системою. Лікар рекомендує вживати баклажани людям, які мають залежність від нікотину. Тому що в них міститься вітамін РР (нікотинова кислота), яка допомагає легше пережити відмову від куріння.  Кабачки є джерелом як багатьох корисних мікроелементів, а й добре засвоюються організмом. Це низькокалорійний продукт, тому його можна їсти, не побоюючись за свою фігуру. 

Олена радить їсти абрикоси тим, хто має дефіцит калію. Вони містять багато провітаміну бета-каротину — антиоксиданту, який захищає від хвороб серця. Кавун – це загальне очищення організму, запевняє дієтолог. Тому що в ньому міститься фолієва кислота, каротин, пектинові полісахариди, калій, залізо, магній, кальцій, фосфор. Їсти кавун корисно при гіпертонії, хворобах печінки та жовчного міхура, запорах та ангіні.