Дієтолог закликала відмовитися від жирного м’яса та солодкого при хворобах серця

Дієтолог та ендокринолог Ганна Коновалова закликала людей із хворобами серця виключити з раціону продукти з високим вмістом насичених жирів, трансжирів та цукру.

У розмові фахівець розповіла, що перш за все йдеться про відмову від жирних сортів м’яса та птиці, жирних молочних продуктів, а також продуктів глибокої переробки.
Коновалова зазначила, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує включати до раціону насичені жири в кількості до 10% від загальної добової калорійності раціону, а трансжири — до 1%.

Лікар також порадила стежити за кількістю споживаної солі, якої в раціоні має бути не більше ніж 5 г на добу. Також слід скоротити споживання продуктів із великою кількістю доданих цукрів до 5–10% від добової калорійності. Це стосується не лише цукру, а й варення, меду, джемів, сиропів та концентрованих соків.

Коновалова додала, що людям із слабким серцем рекомендується включати до раціону не менше 500 г овочів та фруктів на добу, цільнозернові, маложирні молочні продукти, м’ясо та птицю, горіхи, насіння, а також не менше двох-трьох разів на тиждень у раціоні мають бути риба та морепродукти.