Дієтолог запропонувала спосіб боротьби з голодом

У середньому почуття ситості після їди може зберігатися від двох з половиною до трьох годин. Якщо почуття голоду виникає швидше, необхідно розібратися у причинах, розповіла кандидат медичних наук, лікар-дієтолог, гастроентеролог Маргарита Арзуманян.

Медик пояснила в інтерв’ю, що голод буває як фізіологічним, так і емоційним. Першого типу голоду супроводжують певні прояви: бурчання в животі, тягне відчуття в надчеревній ділянці (“смокче під ложечкою”). Такий голод треба вгамувати. Емоційний голод може виникати у ситої людини, навіть після їжі, розповіла дієтолог.
Багато хто також плутає голод із спрагою, тому при виникненні бажання поїсти спочатку має сенс випити води, порадила Арзуманян.

Щоб довше не відчувати голод, рекомендується уникати продуктів, що стимулюють апетит, – прянощів, спецій, маринадів, солінь, солодощів, шоколаду, консервів, фастфуду.

Тривалим відчуттям ситості сприяє вживання тваринного білка, клітковини, а також правильного балансу всіх поживних речовин. Хорошим варіантом експерт назвала горіхи, в яких містяться рослинний білок, клітковина та корисні жири.

Проблеми з фігурою нерідко виникають через підвищений апетит. Іноді люди їдять у час або більше, ніж потрібно. Ситуацію можна виправити, якщо вживати продукти, які зменшують почуття голоду, розповіла лікар-дієтолог.