Дієтолог заявила про користь оливок для здоров’я кишечника

Вживання оливок сприяє підтримці здоров’я кишківника. Про це  розповіла головний позаштатний фахівець, дієтолог столичного департаменту охорони здоров’я Антоніна Стародубова.

За її словами, крім рослинних жирів, які містяться в оливковій олії, самі оливки багаті на корисні харчові волокна, що знижують ризик розвитку онкологічної патології і підтримують нормальну роботу кишечника.
Так, в 30 г (10 оливок) міститься приблизно 5% від рекомендованого добового споживання харчових волокон. Саме за рахунок харчових волокон оливки містять набагато менше калорій, ніж оливкова олія — на 120 калорій (еквівалент однієї столової ложки олії) ви можете з’їсти 60 г оливок (10–20 оливок)», — уточнила вона.

При цьому дієтолог застерегла, що одна стандартна банка консервованих оливок може містити денну норму солі. Вона зазначила, що оливки без кісточки краще просочуються розсолом і часто містять більше солі. У той же час, класичні оливки засолюються з кісточкою і зберігають більше природного смаку.

За словами Стародубової, у плані харчової цінності відчутної різниці між маслинами та оливками немає.

«Чорні оливки (маслини) трохи калорійніші за рахунок трохи більшого вмісту жирів та меншого білка, вуглеводів та харчових волокон. Однак ці відмінності не суттєві і при виборі оливок варто орієнтуватися на свої смакові уподобання», — пояснила Стародубова.

Також вона додала, що можна розглянути оливки сорту Каламата, оскільки вони відрізняються найбільшими розмірами та найвищим вмістом мононенасичених жирів.