Дуже небезпечно: лікарі розповіли, з чим не можна поєднувати каву

Виявляється, цей напій може бути небезпечним, якщо вживати його не з тими продуктами

Фахівці розповіли, з чим не можна пити каву та чому.

Кава та молочні продукти – дуже популярне, але не корисне поєднання, кажуть медики. Справа в тому, що з кожною чашкою тонізуючого напою з організму виводиться 2 – 3 міліграми кальцію, тому експерти рекомендують не зловживати та пити не більше 3 чашок на день за умови, що ваш раціон забезпечує організм добовою нормою – 1 тисячу міліграм кальцію. Кальцій у кавових напоях абсолютно некорисний для організму. Поєднання молочних продуктів з кавою не буде корисним ще й тому, що молоко та цукор знижують тонізуючий ефект, так що очікуваної бадьорості ви не отримаєте.
Кава та продукти, багаті на цинк теж не варто поєднувати. Експерти з харчування рекомендують після вживання червоного м’яса, птиці, устриць, бобів чи гороху зробити перерву перед кавою. Це дозволить організму засвоїти корисний компонент.

Кава та рослинні джерела заліза небезпечна для веганів та вегетаріанців. Поліфеноли, сполуки у складі кави, мають властивість з’єднуватися з негемовим залізом і унеможливлюють його засвоєння. На практиці слід уникати поєднання кави з горохом, бобами, сочевицею, нутом та соєвими продуктами. Інакше ваш організм відчуватиме гостру нестачу корисних речовин, що загрожує погіршенням здоров’я.

Каву та вітаміни не можна вживати протягом однієї години. Ще краще при прийомі вітамінних комплексів відмовитись від кави. Інакше корисні компоненти не зможуть повноцінно засвоїтись.

Алкоголь та кава – найнебезпечніше поєднання для печінки та нирок. Крім того, при такому поєднанні напоїв збільшується ризик алкогольної інтоксикації організму.