Експерти розповіли, чи можна їсти шоколад з білим нальотом

На плитках шоколаду часто можна помітити білий наліт, що псує зовнішній вигляд солодощі. Багато хто вважає, що він з’являється через те, що продукт закінчився термін придатності або він був приготовлений за неправильною технологією. Але чи це так?

Експерти зазначили, що шоколад, незважаючи на те, що він калорійний, у помірних кількостях дуже корисний для здоров’я. Він містить багато магнію та антиоксидантних речовин, які підвищують настрій, покращують мозкову діяльність та знижують рівень “поганого” холестерину.
Але коли відкриваєш плитку шоколаду і бачиш на ній білий наліт, бажання з’їсти її пропадає. Багато хто думає, що продукт зіпсувався і втратив свої корисні та смакові якості. Але це не так. Насправді цей білий наліт зовсім не завдає шкоди. Він виникає на солодощі через підвищену вологість повітря, наприклад, коли шоколад довго пролежить у холодильнику.

Крім того, плитка може втратити свій апетитний вигляд та колір через різкі перепади температур. Відбувається це так: на поверхні плитки конденсується волога, в якій цукор спочатку розчиняється, а потім після випаровування вологи залишається у вигляді білих мікроскопічних кристаликів цукру.

Тож білий наліт — це не показник того, що шоколад зіпсувався чи він неякісний. За словами експертів, для того, щоб шоколад не втрачав свого презентабельного вигляду, його потрібно зберігати в темному місці (ідеальна температура 18 °С).